Burtu standarta izmērs

LU Basketbola līgas pusfinālu sasniedz ĢZZF un EVF
LUBL
28.04.2016

Bezkompromisa cīņa un uzvaras grozs līdz ar beigu signālu bija vērojams LU Basketbola līgas divos ceturtdaļfinālos. Labāko četrinieku sasniedza ĢZZF un pašreizējie čempioni EVF.

ĢZZF un SZF komandu duelis solījās būt ļoti sīvs, kas vēlāk arī pierādījās laukumā. Lai arī lielāko spēles daļu “ģeogrāfi” atradās vadībā, tomēr SZF ar azartisku aizsardzību turējās līdzās un ceturtās ceturtdaļas beigās pirmo reizi izvirzījās vadībā. Viss izšķīrās pēdējos uzbrukumos. Vispirms SZF ar diviem soda metieniem panāca vadību, bet neizmantoja iespēju savā pēdējā uzbrukumā, dodot iespēju ĢZZF ar vienu uzbrukumu izraut uzvaru. Tam viņiem bija atvēlētas sešas sekundes. Uz Reiņa Vāvera caurgājienu noreaģēja trīs spēlētāji un pēc neprecīzā metiena nadzīgākais pie bumbas bija Jānis Indrāns, notverot atlecošu bumbu un gūstot grozu līdz ar sirēnu. ĢZZF izcīnīja dramatisku uzvaru ar 64:63. ĢZZF finālčetriniekā atgriezās pēc gada pārtraukuma un pusfinālā tiksies ar JF. Savukārt SZF joprojām līdz medaļām LUBL vēsturē nav aizspēlējušies.

Abu EVF komandu spēle iesākās mazrezultatīvi, regulārā turnīrā augstāku vietu izcīnījušo pirmkursnieku labā. Tomēr pieredzējušākie EVF otrajā ceturtdaļā pārņēma iniciatīvu un jau pārtraukumā devas ar astoņu punktu pārsvaru, kuru trešās ceturtdaļas sākumā palielināja līdz 11 “acīm”. Tomēr 1.kursa komanda palielināja asumu uzbrukumā un drīz vien jau pārņēma vadību. Līdzīgās ceturtās ceturtdaļas sākumā svara kausi par labu nosvērās EVF komandai, kuru četras reizes precīzi trāpīja no tālās distances. Pirmkursnieku visas cerības apstājās trakos un sasteigtos metienos. EVF no septītās vietas regulārajā turnīrā ir aizcīnījušies līdz pusfinālam, kur pretī stāsies Mācībspēku komanda.