Burtu standarta izmērs

LU Basketbola līgas čempionu godā Juridiskā fakultāte!
LUBL
19.05.2016

LU Basketbola līgā pēc sešu gadu pārtraukuma uzvarējusi Juridiskās fakultātes komanda, finālā sīvā cīņā pieveicot Mācībspēku komandu.

JF un Mācībspēku komandas gandrīz lielāko sezonas daļu atradās turnīra tabulas galvgalī, un arī abas komandas satikās finālā. Pērn un aizpērn šīs komandas savā starpā tikās cīņā par bronzu. Iemetot sešus tālmetienus pirmajā ceturtdaļā juristi ielika pamatus uzvarai arī šajā spēlē. Regulāri vienai komandai atraujoties un  otrai pietuvojoties turpinājās rezultatīvs basketbols. Ceturtās ceturtdaļas izskaņā JF bija iekrājuši komfortablu pārsvaru (90:80), taču viss izšķīrās pēdējā minūtē, kad rezultāta starpība bija tikai viens punkts. Svarīgā brīdī tālmetienu iemeta Gatis Epners, bet Mācībspēku centieni panākt pretiniekus vairs cerēto nedeva. JF uzvarēja ar 94:90, izcīnot otro čempionu titulu, kopš 2009.gada. Mācībspēku komandai šī bija pirmais sudrabs līdzšinējo turnīru vēsturē. Šajā spēlē ar 29 punktiem uzvarētāju sastāvā izcēlās Toms Broks, kurš arī tika atzīts par šīs sezonas labāko spēlētāju.

Cīņā par bronzu pirmā spēles daļā EVF ļoti pārliecinoši dominēja pret ĢZZF, pirmo puslaiku uzvarēja ar 49:24. Tomēr allaž neatlaidīgie “ģeogrāfi” turpināja cīņu līdz beigām, ceturtās ceturtdaļas izskaņā pietuvojoties līdz 69:73. Pēdējais vārds gan piederēja daudzkārtējiem līgas čempioniem EVF, kuri spēli noslēdza ar 9:0 izrāvienu, izcīnot bronzas medaļas. Interesanti, ka EVF komanda pirmo reizi tika pie broznas medaļām.

Simboliskajā zvaigžņu pieciniekā tika iekļauti – Artis Arnītis (EVF/EvolutionGaming), Artis Penka (EVF), Gatis Epners (JF), Ivars Ikstens (Mācībspēki), bet par labāko spēlētāju tika atzīts Kārlis Broks (JF).