Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Māris Greidāns, bk.lu.lv
Foto: Māris Greidāns, bk.lu.lv

Renārs Birkāns: ''Mājas spēlēs mūsu motivācija ir fani''
BK Latvijas Universitāte
15.03.2017

Jau šovakar, 15.martā, Elektrum Olimpiskajā centrā Latvijas Universitātes basketbola komanda aizvadīs OlyBet LBL mājas spēli, tiekoties ar citu Rīgas klubu ,,Barons kvartāls’’. Spēle sāksies pl.20:00 un tās tiešraide būs vērojama www.sportacentrs.com, kā arī www.bk.lu.lv.

Mūsu šīs dienas pretinieks kopvērtējuma tabulā ieņem augsto 5.vietu, turpinot aktīvu cīņu par vietas nodrošināšanu izslēgšanas spēļu zonā. ,,Barons kvartāls’’ tiktāl 22 mačos izcīnījuši 11 uzvaras, tai skaitā abās iepriekšējās spēlēs uzveicot arī LU studentus - 72:95 un 91:65. Kā redzams, rezultāti ir pārliecinoši, taču abās reizēs mūsu komandas cīņasspars un degsme laukumā bijusi augstā līmenī un izšķirošo izrāvienu pretiniekiem veicināja spēles nianses. Lai nu kā, tas noteikti nemazina studentu motivāciju arī šajā spēlē laukumā doties ar mērķi izcīnīt uzvaru, ko savu skatītāju priekšā ir krietni vieglāk panākt.

Interesanti, ka pirmo maču LU 1.komandas sastāvā gatavojas aizvadīt jaunais Adrians Šnipke, kurš līdz šim LU kreklā cīnījies izbraukuma mačos, taču galveno lomu nemainīgi ieņem mūsu pamatsastāva spēlētāji, tai skaitā pirmgadnieks Renārs Birkāns. Renārs tiktāl ir atzīmējies ar vidēji 8,4 punktiem, kā arī ir labākais piespēļu dalītājs komandā – vidēji 4,5. Pirms šī vakara mača aicinājām spēlētāju uz nelielu interviju.

Renār, aizvadītais mačs pret Valmiera/ORDO izvērtās daudziem negaidīti līdzvērtīgs. Kas pietrūka, lai izdotos līdz galam visus pārsteigt?
Nekautrēšos teikt, ka nospēlējām tiešām labi. Šo spēli mēs kā komanda noteikti varam pierakstīt blociņos kā paraugu, pēc kura būtu jātiecas katrā spēlē. No visa tā kā slikto aspektu jāmin spēli aizsardzībā, īpaši viens pret vienu. Tāpat pietrūka dažas atlēkušas bumbas un noteikt varējām pieļaut mazāk kļūdu. Ja mēs būtu nospēlējuši sekmīgāk tieši šajos spēles aspektos, iespējams, rezultāts būtu labvēlīgs tieši mums!

Izpildīti 30 tālmetieni - tas bija komandas taktiskajā plānā vai arī spēles ritējums noveda līdz regulāriem metieniem no tālās distances?
Bieži tā nav gadījies, ka izpildām trīspunktu metienus vairāk par divpunktu metieniem un noteikti nevar teikt, ka tas bija mūsu viens no taktiskajiem plāniem. Tas drīzāk skaidrojams, ka Valmieras komandai ir gari centra pozīcijas spēlētāji un līdz ar to vēlme doties caurgājienos uz apakšu nedaudz samazinās. Bet arī Valmiera mūsu izspēļu laikā mēdza savilkties uz groza apakšu, kas ļāva izspēlēt bumbu uz brīvākiem tālmetieniem.

Runājot jau par nākamo spēli, ar ,,Barons kvartālu’’ savā laukumā spēlējām vien 2.oktobrī. Kas Tev palicis atmiņā no šīs spēles?
Tā man bija debija kā LU spēlētājam savā laukumā, tādēļ no pirmās tikšanās reizes noteikti atmiņā palikusi lieliskā sezonas atklāšana, daudzie un skaļie atbalstītāji un atmosfēra. Līdz tam nekad iepriekš nebiju spēlējis tik lieliskā atmosfērā!

Ar kādu noskaņojumu komanda gaida nākamo spēli?
Sezona iet uz beigām un tā ir dubulta motivācija parādīt labu snieguma gan katram individuāli, gan arī kā komandai. Nopietni gatavojamies šai spēlei, analizējam pretinieku un arī paši savu spēli. Domāju, ka esam gatavi nopietnai cīņai!

Kas ir galvenā motivācija izcinīt uzvaru?
Ja arī tā nesanāk, mums ir motivācija uzvarēt katrā spēlē! Tomēr savs laukums ir savs laukums un gaidāmajā spēlē papildus motivācija noteikti  būs fani un skatītāji, kas mūs atbalsta. Vēlēsimies parādīt labāko sniegumu, ko spējam.

Šīs spēles starplaikā risināsies īpašs MultiCopy konkurss ar balvām no LU basketbola partnera Papyrus. Tāpat skatītājus priecēs lieliskās LU karsējmeitenes un par muzikālo fonu rūpēsies Funky DJ Ellegant. 

Spēle starp LU un Barons kvartāls komandām risināsies šovakar Elektrum Olimpiskajā centrā ar sākuma laiku pl.20:00. Mača tiešraide būs vērojama www.sportacentrs.com, kā arī www.bk.lu.lv.

Sponsori:

 
 

Atbalstītāji: