Burtu standarta izmērs

Garā cīņā LU tomēr piekāpjas Baronam
Lāse Mīlgrāve, BK Latvijas Universitāte
15.03.2017

Šovakar, 20. martā, Latvijas Universitātes basketbola komanda pēc ilga pārtraukuma aizvadīja mājas spēli OlyBet LBL ietvaros, tiekoties ar Barons kvartāls. Spēle sākumā neko daudz nesolīja, bet beigās tā izvērtās par īstu nervu cīņu ar diviem papildlaikiem. Bijām ļoti tuvu uzvarai, tomēr beigās pieredze un Barons uzvarēja ar 85:91. Mūsu rindās rezultatīvākais Jānis Eiduks ar 27 punktiem.

Barons kvartāls vienmēr mūsu komandai ir bijis uzvarams, bet nepatīkams pretinieks. Arī šajā sezonā esam aizvadījuši labas spēles, taču beigās tomēr abās tikšanās reizēs piedzīvoti zaudējumi. Šobrīd pretinieks turnīra tabulā ieņem 5. vietu, bet LU - 9. vietu.

Spēles rezumē

Spēles 1. ceturtdaļas sākumā maz punktu, pusi no 10 minūtēm aizvadījām līdzīgā cīņā ar pretinieku, rezultāts 5:7 (Dembska un Eiduka gūti punkti). Taču atlikušajā laikā LU guva vien 4 punktus, kamēr Barons kvartāls veselus 12! Līdz ar to šķita, ka būs ļoti grūti atgūt iekavēto.

Tomēr 2. ceturtdaļa atnesa pārsteigumu - Barons kvartāls spēlēja nerezultatīvu spēli, drīzāk pat varētu teikt, ka nespēlēja vispār, jo 3 minūtes līdz pārtraukuma sākumam viņi bija guvuši vien 3 punktus! Un LU šajā laikā paspēja samest visu, ko iekavēja 1. ceturtdaļā un vēl vairāk - Rubenis, Lasenbergs, Rēķis lielākie punktu guvēji, katram arī pa precīzam tālmetienam. Tomēr pēdējās pāris minūtēs Barons atdzīvojās, sāka mest precīzi, pat nevar vainot LU kļūdas vai pārkāpumus, gluži vienkārši atsākās "normāla" spēle, kura noslēdzās ar lielisku Eiduka 3 punktu metiena ar precīzi sodu un rezultātu 31:31.

Pirmās minūtes 3. ceturtdaļā līdzīgas, mērenā tempā. Pirmās 10 minūtes šajā spēlē, kas neiezīmējās ar pamatīgu starpību ceturtdaļas rezultātā, šoreiz viss punkts pēc punkta. Izņemot to, ka LU spēlētāji krietni vairāk pārkāpa noteikumus, savācot piezīmju normu un dodot pretiniekam iespēju tīri teorētiski gūt vairāk punktu, izmantojot soda metienus, ko komandai arī izdevās izmantot, pamazām palielinot pārsvaru. Un tā soli pa solim arī šī ceturtdaļa pārvērtās par ceturtdaļu ar lielu punktu starpību, noslēdzoties ar rezultātu 41:52.

Pēdējā ceturtdaļa steidzīga studentu komandai, jo priekšā vien 10 minūtes, bet jāatgūst veseli 11 punkti. Sākums daudzsološs, 2 punkti Krūmiņam, 3 punkti Eidukam, tomēr līdz spēles beigām vien 6 minūtes un 9 punktu starpība. Šo noteikti var saukt par Eiduka spēli - tieši viņš ar savu tālmetienu panāca 4 punktu deficītu 3 minūtes pirms spēles beigām. Baronam atlika vien ņemt minūtes pārtraukumu. Vairāk nekā 2 minūtes pauze gūto punktu ziņā, rezultāts iestrēdzis pie 59:63. Diemžēl Baronam izdevās gūt 2 punktus, mūsu komandai pēdējais minūtes pārtraukums, līdz spēles beigās 30 sekundes. Šo sekunžu varonis Rēķis, kurš guva 5 punktus no spēles un realizēja 1 no 2 soda metieniem, panākot neizšķirtu un izcīnot papildlaiku!

Papildlaika sākumā studenti pamanījās ātri pazaudēt 5 punktus, taču tad jau tika gūti 2 punkti ar sodu (realizētu, Birkāna kontā), tā ka vien 2 punktu starpība. Lasenbergs ar soda metieniem rezultātu izlīdzināja. Viss šķita ļoti pozitīvi, tomēr beigās nedaudz kaut kas pietrūka, 15 sekundes līdz beigām 3 punktu deficīts. Un uz laukuma tika laists 16 gadus vecais Šnipke - vai viņš izglābs mūsu komandu? Pēc pamatīgas nervozēšanas tas tomēr nebija viņš, bet komandas spēle gan - neticams pēdējās sekundes tālmetiens Krūmiņa izpildījumā! Un vēl viens pagarinājums.

Jau 2. pagarinājumā varēja pamatīgi just studentu nogurumu - lai gan cīņa vēl aizvien pamatīga, Barona daudz lielākā pieredze šādās situācijās manāma, līdz ar to spēle noslēdzās ar zaudējumu - 85:91. Nākošreiz!

Ko rāda statistika?

Jāsāk ar to, ka spēlē bija veseli divi pagarinājumi, kas notiek diezgan reti, īpaši LU spēlēs. Ar 27 punktiem rezultatīvākais gan LU rindās, gan visā spēlē bija Jānis Eiduks. Šajā spēlē labāki bijās 3 punktu metienos (32% pret Barona 27%) un soda metienos (realizējām 16 no 22).

Latvijas Universitāte - Barons kvartāls 85:91 (7:19, 24:12, 10:21, 24:13, 20:26)
Latvijas Universitāte: Eiduks 27, Birkāns 15, Lasenbergs 11, Rēķis 11, Krūmiņš 9, Rubenis 5, Ginters 4, Dembskis 3, Leja, Lēmanis, Brizgalovs, Šnipke