Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Māris Greidāns, bk.lu.lv
Foto: Māris Greidāns, bk.lu.lv

LU basketbolisti grauj RSU un LSPA, 6.gadu pēc kārtas triumfējot Latvijas Universiādē
BK Latvijas Universitāte
15.05.2017

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā risinājās Latvijas XXVII Universiādes sacensības basketbolā, kuru vīriešu finālā jau 6.gadu pēc kārtas triumfēja Latvijas Universitātes 1.komanda. Mūsu otrais sastāvs ieņēma piektu vietu, savukārt dāmas godpilno trešo.

Šajā gadā Latvijas Universiādē sacentās pēdējos gados mazākais komandu skaits vīriešu kategorijā – septiņas komandas no sešām augstskolām. Bez tālāko ceļu mērojošajiem rēzekniešiem (Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija) vēl turnīrā startēja Latvijas sporta un pedagoģijas akadēmija, Rīgas tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Banku Augstskola un divas Latvijas Universitātes komandas. Visas komandas tika sadalītas divās apakšgrupās, kam sekoja pusfināli un cīņas par godalgām.

A grupā bez mūsu 1.komandas startēja vēl LSPA un RTA. Pirmajā cīņā mūsējie tikās ar sporta pedagogiem, ko izdevās uzveikt ar 76:56. LU komandas rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Renārs Birkāns, savukārt LSPA komandai 16 punkti Edgaram Burkevicam, kurš, starp citu, savu pirmo augstāko izglītību ieguva tieši Latvijas Univeristātē. Grupas otrajā spēlē mūsējie ar 119:31 sagrāva rēzekniešus un jau gaidāmi ieņēma 1.vietu grupā. Tiesa, nedaudz negaidīts izvērtās pusfināls pret iepriekšējo gadu finālu oponenti Rīgas Stradiņa universitāti – mūsējie bez liekiem sarežģījumiem sagrāva pretinieku ar 102:42, tādā veidā izcīnot visu laiku pārliecinošāku uzvaru pusfinālā (rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Linards Jaunzems), turklāt arī fināls izvērtās vienas komandas zīmē. Tajā LU pretī stājās jau reizi turnīra sākumā uzveiktā LSPA, taču fināls, kā ierasts, notika ar citu likmi, tādēļ arī motivācija laukumā mērāma citā kategorijā. Un to lieliski apliecināja LU – gūstot 100+ punktus arī finālā, LU sesto gadu pēc kārtas triumfēja Latvijas Universiādē, šoreiz finālā esot pārāki ar 109:66.

Ne pirmo gadu LU šajā turnīrā startē ar divām komandām un šoreiz B grupā kopā ar LU 2.komandu vēl cīnījās Banku Augstskola, RSU un RTU studentu komandas. Turnīra pirmajā spēlē mūsējie ar 68:55  uzveica Banku Augstskolu (Aivim Lēmanim 18 punkti), savukārt nākamajā mačā nācās atzīt RSU pārākumu ar 64:68. Tajā brīdī tapa skaidrs, ka grupas noslēdzošais mačs pret RTU būs cīņa par vietu pusfinālā, kas, diemžēl, šoreiz tika zaudēta ar 70:73. Līdz ar to turnīru LU-2 noslēdza ar spēli par 5.vietu, tajā droši ar 75:56 apspēlējot RTA.

Paralēli vīriešu cīņām notika turnīrs arī sieviešu kategorijā, kurā piedalījās četras komandas – LU, RSU, RTU un LSPA. Pēc viena apļa turnīra komandas tika sarindotas secībā, mūsu meitenēm, pateicoties izcīnītajai uzvarai pār RTU (67:35), ieņemot 3.vietu. Skaidrs, ka mērķis bija augstāks un to liedza sasniegt zaudējums  LSPA (39:56), savukārt trešajā cīņā ar 33:53 tika kapitulēts RSU.

Sponsori:

 
 

Atbalstītāji: