Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Māris Greidāns
Foto: Māris Greidāns

Skolnieki gūst jaunu pieredzi LU basketbola sistēmas nometnē
BK Latvijas Universitāte
25.05.2017

Latvijas Universitātes basketbola sistēma 19. un 20.maijā aizvadīja divu dienu nometni, kuras ietvaros trijos intensīvos un daudzpusīgos treniņos spēlētājiem bija iespēja darboties LU basketbola sistēmas treneru vadībā. Prieks, ka līdz ar gatavošanās sākumu gaidāmajai sezonai vairāki jaunie spēlētāji jau tagad apliecinājuši, ka pievienosies LU sistēmai.

Šī nometne bija kā turpinājums ziemā aizvadītajai ''BK LU Attīstības nometnei'', kuras ietvaros papildus intensīviem treniņiem dienas kārtība tika papildināta ar dažādām informatīvām lekcijām, kas veicināja kā spēlētāju izpratni par profesionālo sportistu vērtībām, tā sevis attīstīšanai svarīgām niansēm, tiesa, tas neliedza šai nometnei pieteikties arī spēlētājiem, kas iepriekš uz BK LU rīkotajām nometnēm nav bijuši. Šajā nometnē lielāks uzsvars tika veltīts treniņprocesam sporta zālē, kas veicināja daudzpusīgu pieeju individuālās meistarības uzlabošanai, kas savukārt bija kā atskaites punkts pašiem sportistiem par savām spējām basketbola laukumā.

Nometnē piedalījās vairāki jaunie basketbolisti vecumā no 15 līdz 18 gadiem no visas Latvijas, turklāt netrūka arī tādi, kas piektdien steidzās uz Rīgu uzreiz pēc centralizetā matemātikas eksāmena uzrakstīšanas. Viens no tādiem bija arī Līvānu BJSS audzēknis Kristiāns Golubevs, kurš neslēpa gandarījumu par piedzīvoto nometnē, kā arī plāniem pievienoties LU basketbola sistēmai: ''Bija ļoti interesanti darboties pie trijiem dažādiem treneriem, kuru uzdotie vingrinājumi bija atšķirīgi no ikdienā ierastajiem. Kad uzzināju par nometni, ļoti priecājos par iespēju sevi parādīt LU basketbola sistēmas treneriem, jo mans mērķis ir rudenī uzsākt studijas tieši LU, kā arī pacīnīties par vietu komandas sastāvā.''

Arī nometnes galvenais treneris būs Edijs Šlesers pauda gandarījumu par aizvadīto treniņu ciklu, kas ļāva iepazīt jaunus spēlētājus un lieku reizi pārlieicnāties par to sportistu prasmēm, kas jau ziemā piedalījās organizētajā nometnē un ir pauduši vēlmi nākotnē pievienoties LU sistēmai: ''Atsaucība uz līdzdalību nometnē bija ļoti laba, kas ļāva kvalitatīvi aizvadīt visus plānotos treniņus. Nometnes mērķis bija dod jaunas zināšanas spēlētājiem, kas noderētu tālākā attīstībā, taču arī prieks, ka bija virkne sportistu, kuri paši pauda vēlmi pēc vidusskolas absolvēšanas pievienoties LU basketbola sistēmai. Tie bija gan spēlētāji, kuri uzreiz būtu gatavi pievienoties mūsu otrajai komandai, gan tie, kuriem sākotnēji būs iespēja sevi pierādīt kādā citā LU basketbola sistēmas komandā.''

LU basketbola sistēma arī gaidāmajā gadā spēlētāju attīstību veicinās caur vismaz trijām vīriešu komandām, kas startēs LBL-1, LBL-2 un DAL čempionātos. Tāpat konkurenci Lat-Est WBC sastādīs LU sieviešu komanda.

Sponsori: 

 
 

Atbalstītāji: