Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Renārs Birkāns. Foto: fibaeurope.com
Renārs Birkāns. Foto: fibaeurope.com

Birkāns un Dambenieks no Eiropas U20 čempionāta atgriežas ar 16.vietu
BK Latvijas Universitāte
25.07.2017

Nedēļas nogalē Grieķijas pilsētā Krētā noslēdzās ikgadējais Eiropas U20 čempionāts vīriešiem, kurā Latvijas izlases rindās startēja arī divi LU sistēmas spēlētāji - Renārs Birkāns un Arvīds Dambenieks. Diemžēl starts šajā gadā izvērtēs gaužām neveiksmīgs - noslēdzošā 16.vieta un izkrišana uz B grupu.

Eiropas čempionāta pirmajā posmā komandas aizvadīja pa trim spēlēm grupu turnīrā, noskaidrojot komandu reitingu. Pēc tam sākās izslēgšanas spēles: astotdaļfināls, ceturtdaļfināls par 1.-8. un 9.-16.vietu, pusfināli un finālspēles. Diemžēl visā šajā posmu kopumā Latvijas izlasei pie uzvarām tikt neizdevās.

Čempionāta pirmajā spēlē mūsu izlase tikās ar vēlāko turnīra finālisti Izraēlu, kur nācās piedzīvot pamatīgu sakāvi ar 54:90, savukārt turpinājumā maz ieroči atradās arī pret Ukrainu - 62:75. Apakšgrupas noslēdzošajā cīņā Latvija tikās ar allaž principiālo pretinieci Lietuvu. Lai arī pēdējos gados aizvien biežāk izdodas ņemt virsroku pār ''braļukām'', šis šoreiz bija cits gadījums, piedzīvojot arī trešo zaudējumu apakšgrupā ar 61:89.

Turnīra izslēgšanas spēļu fāzē Latvijai pretī nāca ''smagsvars'' Spānija, kas savu augsto potenciālu apliecināja laukumā - 52:96. Līdz ar to tapa skaidrs, ka Latvijas izlasei Eiropas čempionāts turpināsies ar cīņu par palikšanu uzreiz aiz TOP8 vai arī.. par neizkrišanu no A divīzijas. Nākamā spēle pret Turciju (57:75) vēstīja, ka  mūsu izlasei piepildīsies otrais scenārijs. Diemžēl pēc jau piedzīvotas 5 zaudējumu sērijas fiasko arī pret Slovēniju (50:78), kas Latviju nostādīja bezdibeņa malā - cīņā par 15.vietu spēkošanās pret Čehiju. Šī spēle Latvijas U20 izlases izpildījumā bija visspraigākā un sīvākā, taču, diemžēl, rūgtuma garša pēc fināla svilpes neizpalika arī šoreiz - 77:80 un palikšana pēdējā, 16.vietā.

Eiropas čempionāta formāts paredz, ka Latvijas izlasei jāatstāj A divīzija un gaidāmajā vasarā jācīnās B divīzijas konkurencē. Tas gan nenozīmē, ka jau pēc 2 gadiem mūsu izlasei nav iespēju atkal startēt Eiropas elitē.

Kā minēts, Latvijas izlasi pārstāvēja divi esošie BK LU sistēmas spēlētāji Renārs Birkāns un Arvīds Dambenieks, kā arī sastāvā bija vēl divi bijušie - Mārcis Saulītis un Dāvis Gūtmanis, kuri abi pēc praktizēšanās LU pārcēlās uz ''Jūrmala/Fēnikss'' komandu. Renārs aizvadītajā čempionātā bija viens no Latvijas izlases līderiem, caurmērā gūstot vidēji 6,1 punktu, izcīnot 3,6 atlekošās bumbas, kā arī izdarot 7,2 rezultatīvas piespēles. Arvīdam statistika nav tik spilgta (3,4p+1ab+0,1rp), taču arī otra mūsu pārstāvja loma šī gada izlases modelī bija ļoti nozīmīga.

Sponsori: 

 
 

Atbalstītāji: