Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Renārs Birkāns. Foto: fibaeurope.com
Renārs Birkāns. Foto: fibaeurope.com

Renārs Birkāns: ''Par rezultātu ir milzīga rūgtuma sajūta''
BK Latvijas Universitāte
27.07.2017

Jau vēstīts, ka aizvadītajā nedēļas nogalē noslēdzās Eiropas U20 čempionāts, kurā Latvijas izlases rindās startēja arī divi LU basketbola sistēmas spēlētāji Renārs Birkāns un Arvīds Dambenieks. Ja Renārs ir kļuvis par jau ilgadēju Latvijas jauniešu izlašu dalībnieku, tad Arvīdam šāds gods tika pirmo reizi. Jautājām pašiem spēlētājiem par iespaidiem un piedzīvoto.

,,Tā kā tas bija mans pirmais Eiropas čempionāts, pilnīgi viss bija jauns, tādēļ piedzīvoto grūti ar ko salīdzināt. Taču kopumā turnīrs man patika. Varēja pārbaudīt savus spēkus pret stiprākajām Eiropas valstīm basketbolā un saprast, pie kā visvairāk ir jāstrādā. Žēl gan, protams, par to, ka komandai kopumā čempionāts nebija veiksmīgs,’’ stāsta Arvīds Dambenieks, kuram par neizdevušos čempionātu piekrīt arī Renārs Birkāns. ,,Par sportisko rezultātu ir milzīga rūgtuma sajūta, jo nevienā brīdī nešķita, ka izkritīsim no A divīzijas. Bet nu tāds ir sports.’’ VIenlaikus abi sportisti uzsver, ka komandas ambīcijas, dodoties uz čempionātu, bijušas krietni augstākas. Arvīds min, ka komandas mērķis esot bijis iekļūt ceturtdaļfinālā, savukārt Renārs skaidro, ka gala rezultāts ir vairāku apstākļu sakritība.

  

Arvīds Dambenieks un Renārs Birkāns cīņā pret Lietuvu Eiropas U20 čempionātā

Kā redzams statistikā, visspraigākā spēle mūsējiem bija noslēdzošā pret Čehijas izlasi, kad arī risinājās izšķirošā cīņa par vietas saglabāšanu. Zaudēts tika vien ar 3 punktu starpību (77:80), tādēļ jautājām sportistiem, kas pietrūka, lai šajā spēlē varētu priecāties par uzvaru. ,,Kontrolējām spēli, bijām vadībā, viss notika pēc iecerētā plāna. Tad laikam par ātru jau noticējām uzvarai. Īsumā sakot, pilnīgi muļķīgi atdota uzvara,’’ paškritiku neskopo Birkāns. Arī Dambenieks norāda uz pašu kļūdām: ,,Ja visu spēli esam vadībā un brīžaiem pat ar vairāk kā desmit punktu pārsvaru, tad nekas cits kā koncentrācijas zudums noveda pie pretinieku atspēlēšanās.’’

Čempionāts ir aiz muguras, taču paralēli tam LU basketbola sistēmas komandas turpina aktīvu darbu treniņos, lai gatavotos kā gaidāmajai sezonai, tā augusta otrajā pusē startam pasaules Universiādē. ,,Tagad mazliet atpūtīšos, jo aizvadītais gatavošanās cikls ar U20 izlasi bija smags, taču nedrīkst zaudēt fizisko formu, tāpēc domāju jau drīzumā pievienoties LU komandas treniņiem,’’ stāsta Arvīds. Līdzīgi domā arī Renārs: ,,Pēc šāda turnīra nav viegli, tāpēc jāizvēdina galva, jānomierinās un jāatpūšas. Priekšā gan mums ir svarīgs turnīrs, tapēc ceru, ka atgriezīšos ar dubultspēku un degsmi.’’

Jau ziņots, ka čempionāta pirmajā spēlē mūsu izlase tikās ar vēlāko turnīra finālisti Izraēlu, kur nācās piedzīvot pamatīgu sakāvi ar 54:90, savukārt turpinājumā maz ieroči atradās arī pret Ukrainu - 62:75. Apakšgrupas noslēdzošajā cīņā Latvija tikās ar allaž principiālo pretinieci Lietuvu. Lai arī pēdējos gados aizvien biežāk izdodas ņemt virsroku pār ''braļukām'', šis šoreiz bija cits gadījums, piedzīvojot arī trešo zaudējumu apakšgrupā ar 61:89.

Turnīra izslēgšanas spēļu fāzē Latvijai pretī nāca ''smagsvars'' Spānija, kas savu augsto potenciālu apliecināja laukumā - 52:96. Līdz ar to tapa skaidrs, ka Latvijas izlasei Eiropas čempionāts turpināsies ar cīņu par palikšanu uzreiz aiz TOP8 vai arī.. par neizkrišanu no A divīzijas. Nākamā spēle pret Turciju (57:75) vēstīja, ka  mūsu izlasei piepildīsies otrais scenārijs. Diemžēl pēc jau piedzīvotas 5 zaudējumu sērijas fiasko arī pret Slovēniju (50:78), kas Latviju nostādīja bezdibeņa malā - cīņā par 15.vietu spēkošanās pret Čehiju. Šī spēle Latvijas U20 izlases izpildījumā bija visspraigākā un sīvākā, taču, diemžēl, rūgtuma garša pēc fināla svilpes neizpalika arī šoreiz - 77:80 un palikšana pēdējā, 16.vietā.

Sponsori: 

 
 

Atbalstītāji: