Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Liene Stalidzāne (sarkanajā formā) jaunajā komandā.
Liene Stalidzāne (sarkanajā formā) jaunajā komandā.

Liene Stalidzāne pārceļas uz Kanādu un turpmāk pārstāvēs Kalgari ''Dinos''
BK Latvijas Universitāte
02.08.2017

Liene Stalidzāne, kura aizvadītajās sezonās bija viena no LU sieviešu komandas līderēm, gaidāmajiem gadiem par mājvietu izvēlējusies Kanādu, kur turpinās spēlēt studentu basketbola komandā. Lienes plānos ir arī turpināt studijas augstskolā, tadēļ plašāk par jauno dzīves izaicinājumu stāsta pati sportiste.

Stāsti, kur šobrīd esi un ko dari?
Nu jau kā trešo nedēļu dzīvoju Kanādā, Kalgari. Pievienojos Kalgari Universitātes basketbola komandai ''Dinos''. Treniņprocess sākās jau no 1.jūlija, taču man bija jāsakārto visi dokumenti un jānokārto angļu valodas eksāmens, līdz ar to ierados šeit mazliet vēlāk.

Kā vispār nonāci līdz šai iespējai pārvākties uz Kanādu?
Nevaru noliegt, ka pagājušā sezona LU dāmu komandas rindās bija viennozīmīgi mana individuāli veiksmīgākā, ja runājam par lielo basketbolu. Noteikti liels paldies jāsaka par to trenerei Evai Pavlovskai un  manām komandas meitenēm, kuras man uzticējās, līdz ar to es sajutu daudz lielāku pārliecību un centos šo uzticību attaisnot katrā spēlē.
Tagad izdaru secinājumu, ka individuāli veiksmīgā sezona pavēra daudz jaunas iespējas un vienu no šīm es šobrīd izmantoju. Viss sākās ar to, ka janvārī pienāca ziņa no komandas galvenā trenera asistenta par iespēju mācīties un spēlēt basketbolu Kalgari Universitātē. Aizsūtīju savu video, treneriem ļoti patika tas, ko viņi redzēja un tā mēs turpinājām uzturēt kontaktus un kārtot visas formalitātes, lai es varētu mācīties un spēlēt Kanādā.

Pārcelšanās uz jaunu vidi noteikti nav viegla. Kādi ir pirmie iespaidi par jau piedzīvoto?
Pirmie iespaidi noteikti ir pozitīvi. Skaista pilsēta, ļoti jauka komanda. Pirmās nedēļas paskrējušas vēja spārniem. Pie laika maiņas arī esmu pieradusi. Priecē, ka vasara šeit lutina, katru dienu minimums ir 23 grādi virs celsija, bet bieži pat vēl vairāk.

Taču noteikti ir arī lietas, pie kā tomēr ir grūti pierakst?
Protams. Šķiet visgrūtāk pierast pie tā, ka esmu tik tālu prom no savas ģimenes un draugiem, un maniem mīļajiem sunīšiem (smejas, ka to nevar nepieminēt). Lai vēl dzīvojot Rīgā es jau kādu laiku vairs ar vecākiem kopā nedzīvoju, bija pierasts brīvdienās apciemot savējos, kā arī ikdienā daudz brīvā laika tika pavadīts kopā ar draugiem.
Otra lieta, ka Kalgari atrodas 1045 metrus virs jūras līmeņa, līdz ar to te ir retināts gaiss un treniņos sajūta, ka pietrūkst skābekļa jeb grūti elpot. Treneris jau teica, ka vieglāk nepaliks, taču pie tā pieradīs.

Un svešvaloda?
Jā, tā būtu trešā lieta. Meitenes saka, ka manas angļu valodas zināšanas ir labā līmenī, taču pagaidām grūti treniņos komunicēt angļu valodā, jo automātiski gribas visu teikt latviski. (smejas) Taču ir arī tā, ka es nebūšu vienīgā latviete komandā. Viens no galvenā trenera asistentiem ir latvietis, kā arī komandā spēlēs vēl viena latviete.

Kalgari ,,Dinos’’ ir studentu komanda. Noprotams, ka turpināsi arī mācības?
Tā kā savu diplomdarbu Latvijas Universitātē aizstāvēšu tik nākamā gada jūnijā, tad pirmajā gadā Kalgari Universitātē mācīšos open studies. Tas nozīmē, ka es neesmu pieteikta konkrētai programmai, bet es pati izvēlos katrā semestrī trīs kursus, kurus vēlot mācīties. Tie pat var būt savā starpā pilnībā nesaistīti. Tas man noteikti palīdzēs pierast pie studiju procesa angļu valodā un līdz ar to otrajā gadā, sākot studēt maģistrantūrā biznesa jomā, man būs daudz vieglāk tieši valodas ziņā.

Izklausās interesanti. Atgriežoties pie jaunajiem dzīves apstākļiem, ko vari pateikt par pašu pilsētu Kalgari?
Pilsēta ir zaļa, taču tieši pilsētas centrs ir augstceltnēm bagāts. Nevaru sagaidīt, kad dosimies ekskursijā uz kalniem. Cik meitenes rādījušas bildēs - elpu aizraujoši skati. Vēlos redzēt un piedzīvot to savām acīm.

Vai jau esi runājusi ar galveno treneri un ir nojausma, kas no Tevis laukumā tiks prasīts?
Komandā var būt tikai trīs ārzemnieces, tādēļ tās tiek rūpīgi izvēlētas. No manis prasīs daudz, bet mani tas ļoti apmierina. Neesmu šeit atbraukusi ekskursijā, esmu atbraukusi iegūt izglītību, turpināt attīstīt savas prasmes basketbolā un tad skatīties, kādi ceļi paveras tālāk basketbola jomā, tajā pašā laikā neaizmirstot, ka esmu ieguvusi arī augstāko izglītību.
Galvenie uzdevumi noteikti paliek līdzīgi kā Latvijas Universitātē - izmantot savas ātruma īpašības, agresivitāti abos laukuma galos un noteikti uzņemties vairāk uzbrukuma noslēgumus.
Komandā būsim 15 meitenes, līdz ar to ne visas tiek pieteiktas uz spēli. Pamatīgu konkurenci izjūtu jau tagad.

Tad atliek novēlēt veiksmi un izdošanos jaunajā dzīves izaicinājumā! Vai plānos būt sekot līdzi arī LU dāmu gaitām pašmāju čempionātos?
Nav pat divu domu, protams! Šī komanda ir bijusi kā mana otrā ģimenes četru gadu garumā. Ko tik kopā neesam piedzīvojušas.. Man noteikti jāsaka liels paldies  LU dāmām un kopumā LU basketbola sistēmai, pateicoties kurai man ir pavērušās lieliskas nākotnes iespējas.

Novēlu visām Latvijas Universitātes basketbola sistēmas komandām veiksmīgus startus, īpaši manām LU dāmām. Lai izdodas īstenot komandas nospraustos mērķus un lai izdevusies sezona!

Sponsori: 

 
 

Atbalstītāji: