Burtu standarta izmērs

Latvija neiemet uzvaras metienu, spēlēs par universiādes bronzu
Andrejs Siliņš
28.08.2017

Latvijas studentu valstsvienība pirmdien Taivānā notiekošajā pasaules universiādes basketbola turnīra pusfinālā ar rezultātu 75:77 atzina Lietuvas studentu pārākumu. Rītdien Latvija cīnīsies par bronzas godalgām.

Lietuva spēli sāka labāk, taču Latvija ar deviņiem punktiem pēc kārtas pārņēma vadību un to noturēja līdz pat ceturtdaļas beigām - 17:13. Līdz ceturtdaļas vidum Latvija turpināja atrasties vadībā, taču lietuviešu izrāviens 8:0 atkal mainīja vadības grožus. Pēc pirmajām divdesmit spēles minūtēm Latvijai viena precīza metiena deficīts - 33:36.

Guntis Sīpoliņš bija uzdevumu augstumos un trīs ceturtdaļās jau bija sakrājis 19 punktus, kā arī septiņas atlēkušās bumbas, bet Latvija pirms pēdējām desmit minūtēm bija izlīdzinājusi - 56:56. Pēdējā ceturksnī rezultāts turpināja attīstīties līdzīgi, vienubrīd lietuvieši panāca plus septiņi, bet Latvija atbildēja ar pieciem pēc kārtas. Minūti pirms beigām Linards Jaunzems trāpīja abus soda metienus, panākot neizšķirtu - 73:73.

Latvija aizsardzībā pielietoja zonu, bet Lietuvai pēc neprecīza metiena izdevās gūt divus punktus, pielabojot metienu. Jaunzems otrā laukuma galā viens pret vienu apspēlēja pretinieku un ielika no augšas - 75:75. 30 sekundes pirms beigām komandas devās minūtes pārtraukumā. Pēc tā Lietuva guva punktus caurgājienā un 15 sekundes līdz beigām Latvija pieprasīja minūtes pārtraukumu, lai sagatavotu pēdējo uzbrukumu pamatlaikā.

Pēc tā Jaunzems devās garāmgājienā, pēdējā brīdī atspēlēja Jānim Eidukam, kurš bija palicis brīvs uz tālmetienu līnijas, tomēr metiens nebija precīzs, un Latvija piedzīvoja zaudējumu ar 75:77.

Spēlē par trešo vietu Latvijai rītdien būs jāspēkojas ar Serbiju, kas savā pusfinālā piedzīvoja sagrāvi pret ASV.

Rezultatīvākais Latvijas izlases sastāvā ar 23 punktiem bija Guntis Sīpoliņš, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas. Linards Jaunzems pievienoja 19 punktus un piecas bumbas, bet Renāram Birkānam 12 punkti.

Pasaules universiāde, pusfināls

Latvija - Lietuva 75:77 (17:13, 16:23, 23:20, 19:21)
Latvija: Sīpoliņš 23, Jaunzems 19, Birkāns 12, Eiduks 9, Krūmiņš 4, Pļavnieks 4, Lasenbergs 4, Rēķis, Minajevs.

29.08.12:30Par 3.v.Latvija - Serbija

Latvijas studentu basketbola izlases startu 29.Pasaules vasaras Universiādē nodrošina uzņēmums ''LNK Group''.