Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Linards Jaunzems šajā spēlē uzstādīja personīgo rekordu - 30 punkti! Foto: Māris Greidāns, bk.lu.lv

LU basketbolisti sezonas pirmajā spēlē uzveic Valtera trenēto ''Valmiera/ORDO''
BK Latvijas Universitāte
27.09.2017

Latvijas Universitātes basketbola komanda ar rezultatīvu uzvaru 96:87 iesākusi jauno OlyBet Latvijas Basketbola līgas sezonu, pārspējot bijušā Latvijas izlases spēlētāja Kristapa Valtera trenēro 2016.gada valsts čempioni ''Valmiera/ORDO''. Mūsējo rindās ar rekorda punktu skaitu izcēlās Linards Jaunzems - 30 punkti!

Spēli ļoti pārliecinoši iesāka mājinieki, Kristapa Valtera vadītajiem basketbolistiem sekmīgi noslēdzot visu uzbrukumus, tādā veidā maču iesākot ar daudzsološo 7:0 izrāvienu. Ilgi gan nebija jāgaida arī līdz LU studentu pirmajiem punktiem, taču augstā valmieriešu pārliecība ļāva savu līdzjutēju priekšā mača ievadā dominēt. Zīmīgi, ka LU rindās jau pirmajās minūtēs galvenais treneris Guntis Endzels laukumā sūtīja uzreiz 3 debitantus - no LBL 2.divīzijas komandas pārnākušo Arvīdu Dambenieku, kā arī Rendiju Feikneru un Ričardu Pinni. Mačā pirmajā ceturtksnī pamatīgas problēmas radīja arī groza apakša - pieredzējušais Viktors Iļins ar svaigiem spēkiem bija teju neapturams, taču tas nenozīmēja pilnīgu mājinieku dominanci - 25:32.

Jau līdz ar 2.ceturtdaļas ievadu mājinieki savus apgriezienus uzbrukumā mazināja, tiesa, arī LU studenti līdz galam visas lieliskās iespējas izmantot nespēja, lai straujāk mazinātu rezultāta starpību. Pakāpeniski gan tas izdevās - ''Valmiera/ORDO'' centrs Iļins sāka pieļaut paviršības, turklāt kopumā agresīvā LU spēle pelnīja pretinieku piezīmes. Gan pateicoties soda metienu līnijai, gan mūsu pieredzējušāko spēlētāju Jaunzema, Eiduka un Birkāna sekmīgajai spēlei uzbrukumā rezultāta starpība mazinājās, līdz 3 minūtes pirms pārtraukuma nonācām viena precīza metiena attālumā līdz neizšķirtam 39:41. Pati izskaņa gan atkal labāka padevās Valmieras komandai, pārtraukumā dodies pie 48:51.

3.ceturtdaļā viss sākas atklal no jauna - labs valmieriešu ievads un rezultāts pieauga līdz 7 punktu deficītam. Svarīgs brīdis LU spēlē bija ''Jaunzema 5 sekunžu šovs'' - precīzam tālmetienam sekoja pārķerta piespēle un vēl divi viegli punkti, līdz ar to acu mirklī no lielā pārsvara neko vairs neatstājot pāri. Šajā momentā 7:0 izrāviena noformēšanai piepalīdzēja arī Dambenieks un uz viļņa esošā LU panāca izlīdzinājumu uz tablo! Divas ar pus minūtes līdz ceturtdaļas beigām, pateicoties Eiduka precīzajiem ''sodiņiem'', pirmo reizi spēlē studenti pārņēma vadību 70:68, kas nozīmēja spraigu un intriģējošu mača galotni.

Jau 3.minūtē noslēdzošajā ceturtdaļā visas kārtis bija jau LU rokās - 84:76, turklāt svarīgs faktors, ka viens no pretinieku līderiem Viktors Iļins jau tobrīd bija nopelnījis četras personīgās piezīmes, kas deva vēl lielāku brīvību agresīvai spēlei zem groza. Lai nu kā, mača beidzamais nogrieznis pagāja LU zīmē - Endzela vadītā komanda nedeva mājiniekiem nekādas izredzes uz atspēlēšanos, galotnē nospēlējot pārliecinoši un droši, tādā veidā izcīnot uzvaru ar 96:87!

Mūsējo rindās fantastisku spēli aizvadīja Linards Jaunzems, 26 minūtēs pirmo reizi karjerā gūstot 30 punktus. Tāpat izcili rezultatīvi bija citi LU pieredzējušākie spēlētāji - Jānis Eiduks guva 22 punktus, savukārt Renāra Birkāna kontā 19.

Nākošo OlyBet LBL spēli Latvijas Universitātes studenti aizvadīs tieši pēc nedēļas, kad izbraukumā tiksies ar ''Ventspili'', savukārt pirmo mājas spēli LU aizvadīs 22.oktobrī, kad Elektrum OC uzņems ''Jēkabpils'' komandu. Kā ierasts, savā pirmajā sezonas spēlē LU parūpēsies par krāšņiem šoviem un interesantu programamu apmeklētājiem.

Linarda Jaunzema pēcspēles komentārs

OlyBet LBL | 27.septembris
Valmiera/ORDO - Latvijas Universitāte 87:96
(32:25, 19:23, 22:26, 14:22)
LU spēlētāju statistika: Jaunzems 30, Eiduks 22, Birkāns 19+5AB+11RP, Feikners 7, Rēķis 7, Mežulis 4, Ozolinkēvičs 3, Dambenieks 2, Pinne 2, Minajevs, Lēmanis.