Renārs Birkāns. Foto: Māris Greidāns, bk.lu.lv

Labs sākums, tomēr līdz brīnumam ''Ventspilī'' neaizsniedzamies
BK Latvijas Univeristāte
04.10.2017

Trešdien, 4.oktobrī Latvijas Universitātes basketbola komanda aizvadīja otro spēli jaunajā OlyBet LBL sezonā, izbraukumā tiekoties ar ''Ventspils'' komandu. Lai arī tika aizvadīts daudzsološs spēles sākums, turklāt arī 3.ceturtdaļas izskaņā spēts deficītu samazināt līdz 14 punktiem, rezultātā piedzīvots zaudējums ar 58:85.

Kamēr mūsējie pēc uzvaras Valmierā (96:87) starta piecinieku nemainīja, ventspilniekiem pēc uzvaras – arī Valmierā (101:81) – bija viena izmaiņa. No rezervistu soliņa šoreiz spēlē iesaistījās Ingus Jakovičs, kamēr pirmoreiz šosezon spēli sāka Bleiks Hamiltons.

Pirmo vērā ņemamo izrāvienu mājinieki veica pirmās ceturtdaļas pirmajā pusē. Vispirms 20 gadus vecais Marts Ričards Ozolinkevičs vadībā izvirzīja LU studentus (4:3), taču kurzemnieki atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas (11:4). Šo izrāvienu "Latvijas Universitāte" apslāpēja, un Pēteris Rēķis otrā ceturkšņa ievadā atjaunoja līdzsvaru (19:19), tomēr divas minūtes līdz puslaika beigām "Ventspils" pēc Jakoviča tālmetiena pirmoreiz sasniedza desmit punktu vadību (38:28) un pārtraukumā devās jau ar solīdu 16 punktu pārsvaru (46:30).

Trešajā ceturtdaļā "Latvijas Universitāte" īslaicīgi deficītu samazināja līdz 12 punktiem (41:53), bet "Ventspils" ātri atbildēja ar sešiem punktiem pēc kārtas (59:41), ceturtajā ceturtdaļā sasniedza un pārsniedza arī 20 punktu starpību un visā spēlē uzvarēja ar 83:58. Līdz ar to pēc 30 minūtēm cerētais nepiepildījās, proti, aizvadīt līdz šim cienījamāko spēli pret titulēto ''Ventspili''

Arī šajā spēlē LU rindās rezultatīvākie bija komandas pieredzējušākie spēlētāji - Renārs Birkāns (16 punkti) un Jānis Eiduks (12).

Nākošo spēli mūsējie aizvadīs tieši pēc nedēļas, kad viesos tiksies ar vēl nezaudējušo BK ''Ogre'', kuras sastāvā ir virkne LU sistēmas bijušo spēlētāju un arī galvenais treneris, savukārt pirmo mājas spēli LU aizvadīs 22.oktobrī pret ''Jēkabpili''.