Ieva Stefanija Jundase. Foto: Māris Greidāns, bk.lu.lv

Dāmas cīnās atzinīgi, tomēr līdz pirmajai uzvarai neaizsniedzas
BK Latvijas Universitāte
08.10.2017

Svētdien, 8.oktobrī Diagnostikas centra zālē savu pirmo spēli Latvijas-Igaunijas sieviešu čempionātā basketbolā aizvadīja Latvijas Universitātes (LU) dāmas, kas spēkojās ar Tallinas Universitāti. Šoreiz zaudējums ar 56:77.

Mūsu komandai šoreiz padevās nedrošs sākums. Igaunietes pārņēma iniciatīvu, guva daudz otrās iespējas punktu (pirmajā puslaikā 3-11) un desmit minūšu laikā ieguva divciparu pārsvaru – 10:20. Otrajā ceturtdaļā pretinieces spēlē iejutās vēl labāk, īsā laikā realizējot piecus tālmetienus un gandrīz divkāršojot atrāvienu – 25:43.

Tallinas Universitātes spēlētājas pirmajā puslaikā iemeta 7 no 16 tālmetieniem, kamēr LU trāpīja tikai 1 no 16 mēģinājumiem. Neraugoties uz to, viss vēl nebija zaudēts. Ieva Jundase un Līva Laima Kazāka trešajā ceturtdaļā sameta pa sešiem punktiem katra, bet komanda sāka samazināt starpību – 47:60.

Izšķirošās desmitminūtes sākumā situācija kļuva vēl cerīgāka. Kazāka pievienoja divus punktus, Jundase iemeta tālmetienu un komandas šķīra vairs tikai 10 punkti – 52:62. Šajā brīdī pakaļdzīšanās apstājās – pamatlaika pēdējās sešās minūtēs LU neguva nevienu grozu no spēles, noskatoties, kā pretinieces dodas pretī pirmajai uzvarai.

Nākošo maču LU dāmas aizvadīs jau trešdien, 11.oktobrī, kad viesos tiksies ar RSU. Spēle Hanzas vsk.zālē sāksies pl.19:30.

Latvijas Universitāte – Tallinn University 56:77 (10:20, 15:23, 22:17, 9:17)
Latvijas Universitāte: Jundase 16 (2p 4/7, 3p 2/5, 1p 2/3; 5ab, 3rp, 3pb), Kazāka 11 (6ab), Misus 8 (5ab), Puļļa 8, Bruzinska 5 (9ab), Nordena 4, Ozola 2, Vīksne 2, Vīnakmene; Neilande, Ozoliņa. Galvenā trenere Eva Pavlovska.