Linards Jauzems. Foto: Māris Greidāns, bk.lu.lv

LU studenti tuvu uzvarai pār līdz šim nezaudējušo ''Ogri''
BK Latvijas Universitāte
11.10.2017

Trešdien, 11.oktobrī Ogrē tika aizvadīta OlyBet LBL spēle, kurā tikās līdz šim zaudējumus nepiedzīvojusī ''Ogre'' un ''Latvijas Universitāte''. LU studenti lielāko mača daļu atradās vadībā, taču nesekmīga noslēdzošā ceturtdaļa liedza izcīnīt kāroto panākumu - zaudējums ''Ogrei'' ar 71:81. Mūsējo rindās 18 punktus guva Linards Jaunzems.

Mačs LU studentiem iesākās nepārliecinoši – pamatīgajā skatītāju radītajā troksnī, kur liela loma arī LU līdzjutējiem, spēli sekmīgāk iesāka mājinieki, izvirzoties drošā vadībā 2:8. Mūsējo rindās pirmos četrus punktus guva Pēteris Rēķis un drīz vien piemēru ņēma arī komandas biedri, līdz ceturtdaļas vidū pēc Linarda Jaunzema efektīvā 2+1 gājiena rezultāts kļuva neizšķirts 11:11! Ļoti līdzvērtīgi aizritēja arī ceturtaļas otrā puse, līdz pēdējās sekundēs LU pirmo reizi spēlē izvirzījās vadībā 20:19.

Iesākto mūsējie turpināja arī otrajā ceturtdaļā – precīzs tālmetiens Jānim Eidukam, viegli punkti no groza apakšas Rēķim un panākts jau 4 punktu pārsvars (27:23). LU studenti turpināja būt pārliecinoši un ceturtdaļas vidū panāca pat +8, taču tam sekojošās divas kļūdas uzbrukumos ļāva mājiniekiem atkal pievilkt (34:30). Pašā galotnē gan atkal labāki bija mūsējie, pārtraukumā dodoties ar rezultātu 44:37.

Pozitīvi, ka garā pauze nebija mūsējos negatīvi ieteikmējusi – triju minūšu laikā spējām panākt pat +10, taču tikpat strauji mūsējie tika atkal ,,nolaisti uz zemes’’ – 47:42. Šo spēli var raksturot kā amerikāņu kalniņus – arī turpinājumā LU atkal prata nospēlēt izcili. Vispirms jau Rēķis guva 6 punktus pēc kārtas, realizējot divus tālmetienus, kam ar pustālo metienu piebiedrojās šovasar U20 izlasē spēlējošais Arvīds Dambenieks un pirmo reizi spēlē LU panāca +11 uz tablo (57:46). Taču tad sekoja jau pieminētie kalniņi – puslaik pārtraukumā devāmies vairs tikai pie 59:56.

Diemžēl noslēdzošo ceturtdaļu tik pārliecinoši iesākt vairs neizdevās – jau pēc 2.uzbrukuma mājinieki spēja pārņemt vadību, turklāt līdz pat ceturtdaļas vidum liedza mūsējiem gūt punktus – 59:66. To ogrēnieši galvenokārt paveica pateicoties veiksmei tālmetienos, kur viens no vadošajiem spēlētājiem bija Guntis Sīpoliņš – spēlētajs, kurš augustā pievienojās mūsējiem studentu valstsvienības rindās pasaules Universiādē. Šoreiz tieši šī spēlētāja pienesums, iespējams, bija izšķirošais mājinieku izrāvienam – Ogre prata panākt pat +15 pārsvaru, kas katastrofāli apturēja līdz tam ambiciozi spēlējošos studentus. Taču komandas raksturs un Gunta Endzela aktivitāte laukuma malā neļāva padoties un izskaņā atkal izdevās būt produktīvākiem uzbrukumā, tiesa, šoreiz punktus gūstot jau bez intrigas – zaudējums mačā ar 71:81.

LU rindās arī šajā spēlē rezultatīvāko pulkā bija visi pieredzējušākie spēlētāji – Jaunzems 18, Rēķis 16, Eiduks 15 un Birkāns 11.

Nākošo spēli Latvijas Universitāte aizvadīs svētdien, 15.oktobrī, kad viesos tiksies ar ‘’Jūrmalu’’, savukārt 22.oktobrī aizvadīs pirmo spēli savā laukumā, kad tiksies ar ‘’Jēkabpili’’. Spēles sākums Elektrum OC būs pl.18:00.