Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Vēsture
Pēdējās izmaiņas veiktas:
26.08.2016

 

 

Pirmsākumos neliela Latvijas Universitātes deju grupa „Mango” sava prieka pēc vienojās kopīgās nodarbībās un reizēm atbalstītu kādu studentu sporta pasākumu. Tajā laikā trenerei Inetai Miškunai radās ideja par karsējmeiteņu komandas izveidi. Un tā, 1. sezonā2009./2010. studiju gadā, tika izsludināta pirmā izsapņotā komandas atlase. Šajā gadā Latvijas Universitātes karsējmeiteņu komanda „Mango” uzstājās SEB studentu basketbola līgas spēlēs, atbalstot Latvijas Universitātes basketbola komandu. Sezonas noslēgumā karsējmeiteņu komanda piedalījās pirmajā Latvijas karsējmeiteņu čempionātā. Šajā čempionātā meitenes ar savu vienkāršību un patiesiem smaidiem ieguva moto apvienības „Streetfighters” simpātijas, ar kuru sadarbība izveidojās divu turpmāko gadu garumā.

 

 

 

 

2. sezona nāca ar lielām pārmaiņām – basketbola komanda Latvijas Universitāte uzsāka savu startu Latvijas basketbola līgas pirmajā divīzijā (LBL). Tas nozīmēja, ka komandai bija jākļūst par basketbola komandas oficiālajām atbalstītājām, kurām jādejo katrā minūtes pārtraukumā. Šajā sezonā komanda piedalījās I Baltijas karsējmeiteņu čempionātā, iegūstot pirmo bronzas godalgu. Meitenes turpināja būt aktīvas moto apvienības „Streetfigthers” atbalstītājas viņu organizētajos pasākumos un atbalstīja FS Metta/Latvijas Universitāte futbola spēlēs. Vasarā Latvijas Universitātes karsējmeiteņu komanda kļuva par Rīgā notiekošā pasaules čempionāta basketbolā (FIBA) U19 izlašu oficiālajām karsējmeitenēm. Komanda piedalījās tādos labdarības pasākumos kā „Laba Jauda”, „Nike Riga Run” un citos ar sportu saistītos pasākumos. 

 

 

3. sezonu komanda uzsāka ar gatavošanos pasaulslavenajam moto šovam – „Nigth of the Jumps”, kā arī boksa sacensībām „Fight Nights”. Ar pozitīvu spītu un dzirksteli acīs komanda devās uz sacensībām Sanktpēterburgā, Krievijā, kur komanda savā grupā ierindojās nebūt ne pēdējā vietā, taču ieguva neatsveramu pieredzi, jaunas idejas un kārtējo reizi ar savu patiesumu spēja iekarot žūrijas sirdis. Vasara tika aizvadīta dažādās Latvijas pilsētās, esot kā Latvijā populārākās grupas Prāta Vētra organizētā amatieru futbola čempionāta „Mītava Open 2012” oficiālās karsējmeitenes. Ikgadējs vasaras un sezonas noslēguma pasākums komandai bija „Ghetto Games” organizētais basketbola superfināls.

 

 

4. sezona karsējmeitenēm nesa prieka un gandarījuma asaras. Tika izcīnīta vēsturiska zelta godalga I Latvijas augstskolu karsējmeiteņu čempionātā, un komanda tika pie ilgi kārotā LBL „Zvaigžņu spēle” ietvaros organizētā karsējkomandu čempiona titula. Smagais darbs treniņos, kas divu mēnešu garumā notika ikkatrā brīvā brīdī no sesijas, beidzot bija vainagojies panākumiem. Ar čempiona titula priekšnesumiem, komanda piedalījās arī Lietuvas karsējmeiteņu čempionātā. Komandas meitenes šajā sezonā piedalījās Latvijas florbola čempionāta finālspēlēs, pludmales volejbola čempionāta posmos un atbalstīja Latvijas vīriešu basketbola izlasi pārbaudes spēlēs pirms Eiropas čempionāta.

 

 

5. sezona komandai sākās ar lielu mērķu uzstādīšanu. Ceturto gadu regulāri atbalstot Latvijas Universitātes basketbola komandu LBL mājas spēlēs, papildus komanda gatavojās „Zvaigžņu spēlei”, lai nosargātu savu titulu. LBL karsējkomandu sacensībās „Zvaigžņu spēlē” komanda ieguva 2. vietu. Šajā sezonā meitenes atbalstīja hokeja klubu „Dinamo Rīga” hokeja spēlēs, volejbolistus Latvijas pludmales volejbola finālspēlēs un florbolistus Latvijas florbola virslīgas finālspēlēs. Un savus priekšnesumus komanda demonstrēja arī Eiropas U16 basketbola izlašu finālspēlēs.

 

 

 

6. sezona bija pilna pārsteigumu. LBL „Zvaigžņu spēles” karsējgrupu sacensībās tika iegūta 3. vieta, kas deva iespēju kļūt par vienu no oficiālajām „Eurobasket 2015” karsējmeiteņu komandām. Dejas tika dejotas ne tikai uz basketbola laukuma, bet arī pludmales smiltīs, piedaloties Latvijas pludmales volejbola čempionāta posmos. Jau sesto gadu komanda uzstājās arī Rīgas diennakts svētku basketbola turnīrā „Krastu mačs” un dažādos „Ghetto Games” rīkotajos sporta pasākumos. 

 

 

7. sezona tika aizvadīta atbalstot BK „Latvijas Universitāte” LBL mājas spēlēs un piedaloties citos Latvijas Universitātes sporta un kultūras pasākumos. LBL „Zvaigžņu spēlē” desmit komandu konkurencē komanda ieguva 2. vietu. Ilggadējā sadarbībā ar Latvijas Florbola savienību, komanda piedalījās Latvijas florbola virslīgas finālspēlēs un piedalījās Pasaules florbola čempionāta logo atklāšanā. Ar saviem priekšnesumiem priecēja skatītājus un dalībniekus starptautiskajās vieglatlētikas sacensībās „Rīgas Kausi 2016”, kā arī labdarības pasākumā – basketbola šovā „Verpakovskis vs Porziņģis” un citos volejbola un hokeja pasākumos. 

 

 

 

 

 

                                                                                             Ineta Miškuna – Latvijas Universitātes karsējmeiteņu komandas trenere 7 sezonas.

 

 

 

8. sezona – 2016./2017. studiju gads

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                       9. sezona - 2017./2018. studiju gads