Konkurss "Fakultātes basketbola tribīnēs"

KAS TAS IR?

Konkursu "Fakultātes basketbola tribīnēs" organizē Latvijas Universitātes Sporta Centrs, sadarbojoties ar Latvijas Universitātes Studentu padomi. Konkursa ietvaros Latvijas Universitātes studenti veido fanu atbalsta grupas, kas kopīgi, izmantojot atraktīvus saukļus, fanu atribūtiku u.c. elementus atbalsta Latvijas Universitātes basketbola komandu Pafbet Latvijas - Igaunijas mājas spēlēs, vienlaicīgi cīnoties par iespējami augstāku žūrijas vērtējumu, lai kvalificētos finālam.

KĀDS IR KONKURSA MĒRĶIS?

Konkurss veicina ne tikai basketbola atpazīstamību Latvijas Universitātē, bet arī lieliski sekmē studiju biedru saliedētību, atbalstot savas augstskolas basketbola komandu, paralēli veicinot studentu patriotismu pret savu augstskolu. Latvijas Universitātes basketbolisti to jau ir pierādījuši, ka #studentiVAR spēkoties un uzvarēt arī profesionāļu komandas. Vēl lieliskāk to paveikt kopā ar skaļu atbalstu tribīnēs!

KAS PIEDALĀS KONKURSĀ?

Konkursā aicinātas piedalīties Latvijas Universitātes studentu veidotas komandas, kurām nav obligāti jābūt saistītām ar fakultātes studentu pašpārvaldi, kā arī vienu fakultāti drīkst pārstāvēt vairākas komandas. Esat atraktīvi kursa biedri un vēlaties ārpus studiju piedzīvojumus? Tad konkurss domāts tieši jums!

KAD UN KĀ NOTIEK KONKURSS?

Konkurss risinās sākot no novembra līdz decembrim. Lai kvalificētos lielajam finālam, kas risināsies basketbola kluba "Latvijas Universitāte" sezonas mājas spēlē, fanu komandai ir jāsasniedz TOP 4 augstākais žūrijas vērtējums, summējot četrus labākos rezultātus no sezonas priekšsacīkšu spēlēm. Fanu komandas drīkst piedalīties neierobežotā skaitā spēļu un finālistu noteikšanā vērā tiks ņemts 4 augstākie vērtējumi.

KAS VĒRTĒ KONKURSA NORISI?

Katru konkursa kārtu vērtē četri žūrijas locekļi sekojošā sastāvā: 2 LUSP pārstāvji, 2 BK LU pārstāvji. Žūrijas komisijas priekšsēdētājs ir basketbola kluba "Latvijas Universitāte" mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālists.

VĒSTURE

Pirmo reizi konkurss risinājās 2013./2014. gada LBL sezonā un dalību pieteica 5 fakultāšu komandas, starp kurām īpaši izraudzītas žūrijas vērtējumā uzvaru izcīnīja Ekonomikas un vadības fakultātes studenti, savukārt kompānijas TelCom simpātiju balvu braucienu uz ''Aldaris LBL Zvaigžņu spēli 2014'' Jēkabpilī ieguva Ģeogrāfu mafijas pārstāvji. Starp aktīvajām dalībniecēm vēl bija Datorikas, Ķīmijas un Sociālo zinātņu fakultātes komandas. Zīmīgi, ka tieši konkursa ietvaros šajā sezonā LU spēja savā laukumā izcīnīt 4 uzvaras pēc kārtas, kas studentus krietni tuvināja iekļūšanai izslēgšanas spēlēs. Nākošajā gadā dalību konkursā pieteica jau 7 komandas, kuru konkurencē labākie bija Datorikas fakultātes studenti. 2015./2016. gada sezonā pirmo vietu un ceļojumu uz Stokholmu izcīnīja Ķīmijas fakultāte. Gadu vēlāk čempioni 9 komandu konkurencē bija pirmā konkursa uzvarētāji - Ekonomikas un vadības fakultāte, 2016./2017. gada sezonā pirmo reizi uzvaru ieguva Juridiskās fakultātes studentu komanda. 2018./2019. gada sezonā konkursā piedalījās tikai divas komandas un uzvaru izcīnīja Vēstures un filozofijas fakultāte, otro vietu ieņēma Ķīmijas fakultāte. 

NOLIKUMS