Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs

Mežulis, Šnipke un treneris Gailītis uzsāk treniņus Latvijas U18 izlasē
BK Latvijas Universitāte
18.06.2018.

Latvijas U18 vīriešu izlase pirmdien, 18. jūnijā, sāk gatavoties Eiropas junioru čempionātam, kas no 28. jūlija līdz 5. augustam risināsies Ventspilī, Liepājā un Rīgā. Uz treniņnometni uzaicināti 18 spēlētāji, tai skaitā divi LU basketbola sistēmas audzēkņi - Edvards Mežulis un Adrians Šnipke. Tāpat treneru korpusā strādās mūsu sistēmas treneris Gunārs Gailītis.

 

No šī sastāva 12 spēlētāji pirms diviem gadiem startēja U16 čempionātā, trim basketbolistiem ir pērnā kadetu čempionāta pieredze. Latvijas U18 vīriešu izlases galvenais treneris ir bijušais LU basketbola sistēmas treneris Artūrs Visockis-Rubenis, kurš sniedz komentāru par gaidāmo gatavošanās ciklu:

''Pirmajās divās nedēļās treniņos Mežaparkā liksim akcentu likts uz fizisko sagatavotību, neaizmirstot arī tehniku un taktiku. Puišiem jūnijā bija iespēja trīsreiz nedēļā trenēties Ērika Visocka vadībā un daudzi to izmantoja. Tāpat zinu, ka vairāki puiši trenējas savās pilsētās vai savu aģentu sarīkotajās nometnēs. Ir pamatotas cerības, ka jau no pirmās dienas visi būs gatavi nopietnam darbam.

Divi spēlētāji pievienosies mazliet vēlāk. Artūrs Žagars piedalās vīriešu valstsvienības treniņos, Artūrs Kurucs palūdza atļauju kopā ar ģimeni doties uz NBA ceremoniju un kopā ar mums būs no 25. jūnija. Pašam visi darbi valstsvienībā saplānoti tā, ka varēšu vadīt visus U18 izlases treniņus, izņemot četras dienas, kad lielā komanda būs izbraukumā.

Ir vienošanās, ka mums, treneriem, konsultanta statusā palīdzēs Ainars Bagatskis, ar kuru labi sastrādājāmies valstsvienībā.''

Pirmās pārbaudes spēles paredzētas 7. un 8. jūlijā Pērnavā ar Igaunijas U20 un U18 komandu. 13. un 14. jūlijā Rīgā viesosies Vācijas juniori, no 18. līdz 20. jūlijam Ventspilī notiks Baltijas kausa izcīņa, kurā piedalīsies Lietuvas un Igaunijas junioru izlases, kā arī Spānijas U18 komanda (visas trīs vienības spēlēs Eiropas čempionāta A līgas turnīrā; pirms diviem gadiem Eiropas U16 čempionātā šā gadugājuma konkurencē spāņi bija pirmie, bet lietuvieši – otrie). Pēdējā pārbaudes spēle pirms Eiropas čempionāta sākuma būs 25. jūlijā Ventspilī ar Francijas junioriem.

Eiropas U18 čempionātu Latvijas komanda sāks Ventspilī, A grupas turnīrā cīnoties ar Horvātijas, Grieķijas un Itālijas komandām. Astotdaļfinālā A grupas četrinieks tiksies ar B grupas vienībām (Turcija, Krievija, Francija, Vācija). Citas astoņas komandas grupas turnīrus un astotdaļfināla spēles aizvadīs Liepājā.

Astotdaļfināla uzvarētāji Rīgā 3., 4. un 5. augustā cīnīsies par 1.-8.vietu, zaudētāji par 9.-16.vietu.

Veiksmi un izturību mūsējiem!

 

 Sponsori: 

    

Atbalstītāji: