Burtu standarta izmērs

LU basketbolisti piedzīvo zaudējumu pret VEF Rīga
BK Latvijas Universitāte
05.12.2018.

Trešdien, 5. decembrī, Latvijas Universitātes (LU) basketbola komanda OlyBet Latvijas – Igaunijas apvienotās basketbola līgas ietvaros Elektrum Olimpiskajā centrā uzņēma VEF Rīga vienību. Otrajā ceturtdaļā pretiniekiem izdevās veikt pamatīgu izrāvienu, kas arī lielā mērā izšķīra spēles likteni, liekot studentiem piedzīvot zaudējumu ar rezultātu 64:91. Rezultatīvākais LU rindās bija Renārs Birkāns ar 11 gūtiem punktiem.

Spēles rezultātu atklāja VEF Rīga, taču Renārs Birkāns uzreiz izlīdzināja rezultātu (2:2). Vefieši atjaunoja sev divu punktu pārsvaru, bet precīzs no tālas distances bija Aivis Lēmanis (5:4). Ar četriem gūtiem punktiem pēc kārtas (5:8), nominālie viesi atjaunoja vadību un turpināja audzēt pārsvaru. Rezultāta starpībai sasniedzot desmit punktus (7:17), šodienas jubilārs Latvijas Universitātes galvenais treneris Guntis Endzels sasauca savus spēlētājus uz minūtes apspriedi. Pēc tās sekoja seši bezatbildes punkti studentiem, panākot vairs tikai -4 (13:17). Vairāk pietuvoties pretiniekiem LU pirmajā ceturtdaļā neizdevās, tai noslēdzoties ar rezultātu 18:26.

Otrās ceturtdaļas statistikas ailēs pirmais ar punktu guvumu atzīmējās Aivis Lēmanis, kam sekoja arī divi punkti Arvīdam Dambeniekam (22:26). Patīkamo sākumu pārtrauca vefiešu deviņu bezatbildes punktu sērija (22:35), kas lika Latvijas Universitātei izmantot vēl vienu minūtes pārtraukumu. Pēc tā gan diemžēl uzreiz vēl deviņi punkti pretiniekiem, tiem izdodoties jau 18:0 izrāvienam (22:44). Puslaika pārtraukumā LU izdevās doties uz nedaudz pozitīvākas nots, jo otrā ceturtdaļa tika noslēgta ar deviņu punktu atspēlēšanu (31:44).

Otrā puslaika pirmie septiņi punkti iebira VEF Rīga kontā, atjaunojot pretiniekiem divdesmit punktu pārsvaru (31:51). Precīzu trejaci grozā raidīja Adrians Šnipke (34:51), savukārt nedaudz vēlāk rezultāta starpību līdz 14 punktiem sadeldēja Renārs Birkāns un Rendijs Feikners (41:55). Iespējas panākt ko vairāk vefieši studentiem nedeva un, tuvojoties ceturkšņa izskaņai, atkal sev atjaunoja +20 (43:63). Rezultāts pēc trīsdesmit nospēlētām minūtēm – 45:69.

Noslēdzošā ceturtdaļa izvērtās vairs tikai par formalitāti. Tās sākumā VEF Rīga izdevās vēl nedaudz palielināt savu pārsvaru, tuvojoties izskaņai, uz brīdi sekmīgāk veicās studentiem, tomēr arī ceturto ceturksni atsevišķi uzvarēja titulētākie pretinieki. Spēles beigu signāls izskanēja, kad tablo vēstīja par 64:91.

Rezultatīvākais Latvijas Universitātes rindās bija Renārs Birkāns ar 11 gūtiem punktiem, savukārt pa 8 punktiem veseliem trim spēlētājiem: Jānim Gertneram, Aivim Lēmanim un Adrianam Šnipkem.

Nākamo spēli Latvijas Universitāte aizvadīs jau svētdien, 9. decembrī, kad plkst. 20.00 savā laukumā uzņems Liepājas komandu.

Latvijas Universitāte:VEF Rīga 64:91 (18:26;13:18;14:25;19:22)

LU: Birkāns 11+5RP, Gertners 8, Lēmanis 8+6AB, Šnipke 8, Žunda 7, Feikners 5, Arnītis 5, Salenieks 4, Dambenieks 4, Mežulis 2, Grigaļūns 2, Putāns.