Burtu standarta izmērs

''Latvijas Universitāte'' viesos uzveic ''Jēkabpili'' un pakāpjas uz 6.vietu
BK Latvijas Universitāte
22.11.2017

Trešdien, 22.novembrī Latvijas Universitātes studenti aizvadīja OlyBet LBL izbraukuma spēli, tiekoties ar BK ''Jēkabpils''. Aizvadot pārliecinošu spēli, studenti panākumu no rokām neizlaida arī saspringtā mača galotnē, triumfējot ar 74:67.

Abas komandas pirms spēles tabulā atradās līdzās un lai mūsējie paceltos uz augšu, tai vajadzēja revanšēties "Jēkabpilij" par zaudējumu pirmajā mačā (59:76) un nobīdīt to uz pēdējo pozīciju. Bija gaidāma līdzvērtīga abu komandu spēkošanās un galu galā tā arī notika.

Spēli ar diviem precīziem tālmetieniem sāka "Jēkabpils", bet pēc divām ar pusi spēlētām minūtēm atradās vadībā ar 9:2. LU divās minūtēs atguva zaudēto, atjaunojot līdzsvaru uz tablo (11:11). Turpinājumā komandas punktus guva pārmaiņus, rezultāta starpībai principā nemainoties. Pārsvarā vadībā turējās mājinieki, bet ceturtdaļas beigās LU to pārņēma un noslēdza to ar labvēlīgu rezultātu 23:22.

Otro ceturtdaļu labi sāka Latvijas Universitāte, veicot 7:0 izrāvienu. "Jēkabpils" uzreiz atspēlēja piecus punktus, bet tālāks izrāviens nesekoja. Komandām nesekmējās ar punktu gūšanu, bet pirmie pie regulāras punktu gūšanas atgriezās viesi. Pirmā puslaika pēdējās trīs minūtēs LU veica 11:0 izrāvienu, dodoties lielajā pārtraukumā drošā vadībā - 42:31.

Trešo ceturtdaļu komandas sāka ar līdzīgu cīņu, bet mūsējie spēja saglabāt iniciatīvu un līdz ceturtdaļas vidum palielināt rezultāta starpību līdz 16 punktiem (53:37). Spēle turpināja būt ne visai rezultatīva, bet LU ar to bija mierā, jo rezultāta starpība turējās ap 15 punktiem. "Jēkabpils" ar aktīvu aizsardzību centās radīt pretiniekiem problēmas, bet tas neko daudz nedeva, ja produktivitāte uzbrukumā bija zema. Ceturtdaļas beigās Jurijam Aleksejevam piešķīra nesportisko piezīmi, kas ļāva LU atrasties vadībā pēc 30 spēlētām minūtēm ar rezultātu 58:43.

Otro ceturtdaļu aktīvi sāka "Jēkabpils", ar precīziem tālmetieniem spējot ātri sadeldēt deficītu līdz sešiem punktiem (52:58). Mūsējie pie pirmā punkta ceturtajā ceturtdaļā tika vien pēc četrām spēlētām minūtēm. LU bieži vien deva otrās iespējas pretiniekiem, bet ne vienmēr tie tās izmantoja. Pozitīvi, ka studenti izmantoja pretinieku statiskumu aizsardzībā un sodīja tos, atjaunojot astoņu punktu pārsvaru (63:55). Turpinājumā mājinieki vēl reizi spēja rezultātu izlīdzināt, taču pašā izskaņā svarīgu tālmetienu trāpīja komandas kapteinis Jānis Eiduks, kas bija kā pamats sekmīgām spēles beigām un uzvarai ar 74:67!

Rezultatīvākais LU rindās ar 22 punktiem bija Jānis Eiduks, bet 18 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Roberta Krūmiņa kontā.

Nākošo spēli LU studenti aizvadīs 3.decembrī, kad savā laukumā uzņems ''Betsafe/Liepāja''. Šī spēle sāksies pl.18:00 un tā būs mūsējo cīņa par ceturto uzvaru.

Pozitīvi, ka uzvara pret ''Jēkabpili'' ļāva LU studentiem pakāpties uz 6.vietu kopvērtējuma tabulā, pretinieku nobīdot uz pēdējo pozīciju.