Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Renārs Birkāns, Foto: Māris Greidāns, bk.lu.lv
Renārs Birkāns, Foto: Māris Greidāns, bk.lu.lv

Renārs Birkāns: ''Vienmēr ir liela motivācija spēlēt pret vadošajiem klubiem''
Agija Vehtere, BK Latvijas Universitāte
20.12.2017

Trešdien, 20. decembrī plkst. 19:30 OSC, savā starpā sacentīsies vienīgās Latvijas Basketbola līgā spēlējošās Rīgas komandas - basketbola klubs "Latvijas Universitāte" un komanda "VEF Rīga". Gaidāmais mačs solās būt spraigs un pārsteigumiem pilns, jo BK LU spēlētāji ir apņēmības pilni pierādīt pretiniekiem, ka nebūt nav gatavi padoties. Par to, kādas sajūtas pirms gaidāmās spēles valda komandā un kādi ir komandas mērķi, stāsta viens no komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem Renārs Birkāns.

Līdz šim aizvadīto spēļu bilance liecina par 3 uzvarām. Kā vērtē savu un komandas sniegumu aizvadītajās spēlēs?

Šobrīd turnīra tabulā mēs ieņemam 7. vietu – mēs noteikti neesam līdz galam apmierināti ar situāciju, kurā pašlaik esam. Ir bijušas daudz līdzīgas spēles, paši izlaidām uzvaras un, iespējams, līdz galam sev nenoticējām. Pietrūka veiksme un varbūt pat nekaunība, lai vienkārši paņemtu mums tik ļoti svarīgās uzvaras. Pašam spēles ir bijušas kā pa viļņiem - sezonas otrajā pusē ceru, ka mans sniegums būs stabilāks.

Vai ir lietas, pie kurām būtu jāpiestrādā, lai uzlabotu rezultātu?

Uzskatu, ka mēs ļoti smagi un labi trenējamies treniņos. Kā saka treneris: „Žēl, ka mēs šo labo sniegumu, ko rādām treniņos, nevaram vēl tik labi pārnest laukumā.” Ir lietas, kuras mēs darām labi, un ir lietas, pie kurām, protams, vēl ir jāpiestrādā. Mēs, pavisam noteikti, varam būt vēl agresīvāki aizsardzībā un organizētāk spēlēt uzbrukumā.

Kas ir lielākais klupšanas akmens un veiksmes atslēga komandas iekšienē?

Kā komanda esam ļoti saliedēti un draudzīgi. Atšķirībā no pagājušā gada, šosezon ir nomainījušies 50% no spēlētājiem. Uz sezonas beigām var just, ka esam labāk saspēlējušies savā starpā, zinām, ko varam viens no otra sagaidīt laukumā, un ir prieks, ka pēdējās spēlēs jaunie puiši dod komandai manāmu pienesumu rezultāta ziņā.

Kāds noskaņojums valda komandā sezonas vidū?

Noskaņojums ir labs un kaujiniecisks – tas nav īpaši mainījies no sezonas sākuma. Protams, ir rūgtuma sajūta, ka neizdarījām maksimumu no tā, ko varējām izdarīt, bet zinām, ka varam sasmelt izlieto ūdeni.

Kā aizritēja gatavošanās spēlei pret VEF, kas šajā gadā Jums būs arī noslēdzošais mačs?

Gatavojamies kā pret jebkuru komandu – vakar mēs skatījāmies video par VEF komandu, skatījāmies viņu spēlētājus, spēles stilu, kaut ko no kombinācijām, bet, galvenokārt, mums interesēja tas, kā spēlēsim mēs paši. Treniņos strādājam pie lietām, kas mums pašiem jāuzlabo, nevis koncentrējamies uz pretiniekiem.

Ko varam sagaidīt šajā cīņā?

Vienmēr ir liela motivācija spēlēt pret Latvijas vadošajiem klubiem. Gribās pierādīt, ka mēs kā komanda arī varam! No mūsu puses šajā spēlē varat sagaidīt neatlaidīgu cīņu, nepiekāpšanos nevienā situācijā un to, ka mēs nerespektēsim pretiniekus.

Nenoliedzami, šis ir LBL Rīgu pārstāvošo klubu derbijs. Cik svarīgs būs atbalsts tribīnēs no ģimenēm, draugiem un faniem?

Protams, vienmēr ir liels prieks spēlēt pilnu tribīņu priekšā. Ja laukumā uznāk paguruma mirkļi, tad skatītāji un fani ir tie, kas dzen uz priekšu un neļauj padoties nevienā mirklī. Atbalsts mums ir ļoti svarīgs - tas neliedz rādīt to skaisto un labo basketbolu.

Ko Jūs kā komanda vēlaties sasniegt sezonas otrajā pusē?

Mūsu mērķis sezonas otrajai daļai nav savādāks kā sezonas sākumā – iekļūt izslēgšanas spēlēs. Mēs zinām, ka mums tas ir pa spēkam un, ka mēs to varam izdarīt. Savādāku iznākumu mēs nemaz neapsveram.

Spēle starp Latvijas Universitāti un VEF Rīga Elektrum Olimpiskajā centrā sāksies pl.19:30. Tās tiešraide būs vērojama Best4Sport TV.

 Sponsori: 

    

Atbalstītāji: