Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Arvīds Dambenieks. Foto: basket.lv
Arvīds Dambenieks. Foto: basket.lv

Dambenieks: ''Citas domas mums nav - šovakar mērķis ir uzvarēt!''
Agija Vehtere, BK Latvijas Universitāte
07.01.2018

Jaunajā gadā jeb sezonas otrajā pusē – 7. janvārī plkst. 18:00 Elektrum Olimpiskajā centrā - pirmo spēli BK Latvijas Universitāte aizvadīs tieši savā mājas zālē, kur viesos uzņems vienu no līgas spēcīgākajām komandām – BK „Jūrmala”, kuras sastāvā ir arī spēlētāji, kas iepriekš spēlējuši un lieliski pierādījuši sevi LU basketbola formās. Par gaidāmo spēli un komandas mērķi uzvarēt stāsta Arvīds Dambenieks, kurš LU basketbola sistēmā aizvada savu pirmo sezonu.

Šis ir Tavs pirmais gads LBL. Kādas ir sajūtas un secinājumi par aizvadītajām spēlēm sezonas pirmajā pusē?
Šeit spēle rit daudz ātrāk nekā līgās, kurās iepriekš spēlēju, kā arī tā ir daudz agresīvāka. Neviena spēle nav bijusi viegla. Laukumā ir jūtams lielāks cīņas spars gan no mūsu komandas puses, gan arī pretiniekiem.

Dotajā mirklī komanda LBL kopvērtējumā ieņem 7. vietu. Ko mainīsiet vai uzlabosiet spēles stilā, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs?
Pilnveidosim mūsu līdzšinējo spēles stilu, lai tik pat kā nebūtu kļūdas. Centīsimies uzspiest pretiniekiem savu spēles stilu un darīsim visu, kas ir mūsu spēkos, lai uzvarētu un iekļūtu izslēgšanas spēlēs! Tāds ir komandas mērķis un uz to ejam.

Tu esi viens no LU debitantiem. Kāda ir Tava loma komandā?
Mana loma komandā ir darīt tā saucamo „melno darbu”, kā arī atbalstīt un dot enerģiju komandai.

Esi apradis ar to, kā ir spēlēt profesionālu basketbolu un paralēli studēt?
Viegli nav, taču kaut kas neizdarāms arī tas nav. Ir jāplāno savs laiks, lai paspētu gan atvēlēt to mācībām, gan arī basketbolam un, protams, arī atpūtai. Tāpat labi esmu iejuties komandā - visi ir draudzīgi, ir pozitīva atmosfēra, tā kā tas nesagādāja problēmas. Daži bija jau arī pazīstami pirms tam. Viss kopā ļauj pēc iespējas labāk izbaudīt šo studentu-basketbolistu karjeras posmu.

Ko varam sagaidīt no Jums šajā spēlē?
Neko daudz neizplūstot, kārtīgu cīņas sparu, skaistu spēli un uzvaru! Citas domas mums nav - tāds ir šī vakara mērķis!

Nav noslēpums, ka pretinieku rindās ir arī bijušie LU basketbola sistēmas spēlētāji. Vai tas ietekmē Jūsu treniņprocesu, gatavojoties spēlei pret Jūrmalas komandu?
Noteikti nē. Kā jau pirms katras spēles tiek izanalizētas pretinieku stiprās un vājās puses - tas, iespējams, palīdz sagatavoties, jo labāk ir pazīstami šie spēlētāji, bet uzmanība jāpievērš visai pretinieku komandai, tādēļ tomēr būtisku priekšrocību nesaskatu.

Spēle starp Latvijas Universitāti un BK Jūrmala svētdien, 7.janvārī sāksies pl.18:00. 

Sponsori: 

    

Atbalstītāji: