Linards Jaunzems. Foto: Māris Greidāns, bk.lu.lv

LU studenti jau trešo spēli pēc kārtas liek nervozēt līdervienībām
BK Latvijas Universitāte
07.01.2018

Svētdien, 7.janvārī Latvijas Univeristātes basketbola komanda aizvadīja 2018.gada pirmo OlyBet LBL spēli, savā laukumā uzņemot spēcīgo BK ''Jūrmala'' komandu. Aizraujošā un intrigas bagātā mačā mininālu uzvaru tomēr guva viesi - 78:82. LU rindās 19 punktus guva Linards Jaunzems, vēl 18 pievienojot Pēterim Rēķim.

Spēles ievads sekmīgs padevās LU – pēc Birkāna, Krūmiņa un Lēmaņa punktiem sekoja arī Jaunzema slam-dunk, ar 9:5 uz tablo norādot pretiniekam, ka šodien nekāda vieglā pastaiga nebūs. Savus punktus ievadā guva arī jūrmalnieki, taču vairāki tāmetieni lidoja arī secen. Ceturtdaļas otrā pusē krietni veiksmīgāk studentu paviršības sāka izmantot jūrmalnieki, taču mača ritējumu tas īpaši neietekmēja. Līdz ar Feiknera lielisko caurgājienu pēdējā sekundē pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar +2, 24:22.

Otro ceturtdaļu komandas iesāka apvainoties ar vairākām veiksmīgām epizodēm, divu minūšu laikā rezultām kļūstot jau 30:31 viesu labā. LU minūtes pārtraukums deva iespēju Guntim Endzelam stabilizēt studentu spēle un faktiski visa otrā ceturtdaļa aizritēja spraigā un līdzvērtīgā cīņā pret šī brīža 3.vietas komandu ''Jūrmala''. Vien ceturtdaļas pašā izskaņā nelielu izrāvienu veica viesi, dodoties pārtraukumā pie 41:47.

Trešā ceturtdaļa lielā mērā aizritēja līdzvērtīgi, savukārt vienubrīd 4.ceturtdaļas gaitā LU studenti bija nonākuši iedzinējos ar 10 punktu starpību, taču pateicoties vairākiem veiksmīgiem kavētiem (ar sodu) caurgājieniem un tālmetieniem, piecas minūtes pirms pamatlaika beigām komanda nonāca viena precīza metiena attālumā no pretiniekiem 68:71. Rupja kļūda pēc auta izspēles ļāva kopumā jūrmalniekiem tikt pie viegliem 4 punktiem, taču tam sekoja precīzs Feiknera tālmetiens, kas vēlreiz ļāva cerīgi samazināt rezultāta starpību. Elpu aizraujošākie notikumi risinājās pašā spēles izskaņā - vispirms Jānis Eiduks realizēja trīs soda metienus, rezultātā 12 sekundes pirms pamatlaika beigām LU atkārtoti pietuvojoties līdz -1 (81:82). Sekojošajos mirkļos likumsakarīgi tika pārkāpti noteikumi. Deniss Krestiņins aizmeta garām abus metienus, taču, diemžēl, atlekošo bumbu 5 sekundes pirms beigām izcīnīja Ervīns Jonāts. Arī šoreiz sekoja zibenīgs noteikumu pārkāpums un jau atkal ''Jūrmala'' dāvināja studentiem iespēju uz brīnumainu atspēlēšanos, netrāpot nevienu no metieniem. Šoreiz atlekošā bumba nonāca Ričarda Pinnes rokās, taču šoreiz laika bija palicis pārāk maz, lai studenti tiktu līdz vēl vienam metienam - zaudējums ar iepriekš minēto 81:82.

Mūsējo rindās ar 19 punktiem izcēlās Linards Jaunzems, vēl 18 gūstot Pēterim Rēķim.

Nākošais mačs LU studentiem gaidāms pēc nedēļas, 14.janvārī, kad mūsu komanda tiksies ar ''Jēkabpils'' basketbolistiem.