Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
Foto: Māris Greidāns, bk.lu.lv
Foto: Māris Greidāns, bk.lu.lv

LU studenti februāra pirmajā spēlē sagrauj ''Valmieru/ORDO''
BK Latvijas Universitāte
04.02.2018

Svētdien, 4.februārī OlyBet LBL mājas spēli aizvadīja Latvijas Universitātes studenti, tiekoties ar ''Valmiera/ORDO'' komandu. Abās iepriekšējās savstarpējās spēlēs uzvaras guva studenti un izņēmums nebija arī šī reize - graujoša uzvara ar 98:66!

 

Abās iepriekšējās "Latvijas Universitātes" un "Valmieras/Ordo" tikšanās reizēs virsroku guva studenti. Sezonas pirmajā cīņā 27. septembrī LU izbraukumā guva panākumu ar 96:87, bet 29. oktobrī savā laukumā studenti izcīnīja ar uzvaru ar 72:65. LU šī uzvara bija ārkārtīgi vajadzīga, lai vēl droši turpinātu cīņu par vietu labāko sešiniekā.

Spēli komandas sāka ar abpusējiem rezultatīviem uzbrukumiem un tā arī turpināja, cīnoties punkts punktā. Biežāk vadībā turējās viesi, bet ceturtdaļas otrajā pusē LU ieguva iniciatīvu un ieguva nelielu pārsvaru. Pirmās ceturtdaļas beigās vairāki sekmīgi uzbrukumi ļāva LU iegūt septiņu punktu pārsvaru, bet to ar precīzu soda metienu noslēdza Edmunds Elksnis - 23:17.

Otrās ceturtdaļas pirmo minūti ar trīs punktu gājienu noslēdza Maksims Hudins, bet pēc tam Anrijs Miška ar diviem soda metieniem sadeldēja deficītu līdz minimumam (22:23). Drīz pēc tam LU atbildēja ar nelielu izrāvienu, iegūstot septiņu punktu pārsvaru. Hudins turpināja rādīt atzīstamu sniegumu, bet pēc tam komandas biedri līdz ceturtdaļas vidum sadeldēja deficītu līdz minimumam (30:31). LU saglabāja vadību līdz pēdējai minūtei, kad Iļjins un Elksnis ļāva valmieriešiem uzvarēt pirmo puslaiku ar 39:37.

Pēc lielā pārtraukuma LU uzreiz veica 9:0 izrāvienu. Iļjins apturēja šo izrāvienu ar gūtu punktu, bet LU uzreiz guva vēl sešus punktus, rezultāta starpībai sasniedzot lielākos apmērus (52:40). Valmieras komandas uzbrukums bija zem katras kritikas, septiņās minūtēs gūstot vien piecus punktus. Tikmēr rezultāta starpība pieauga līdz 17 punktiem. "Valmiera/Ordo" trešajā ceturtdaļā tā arī neguva 10 punktus, ārkārtīgi sarežģījot cīņu par uzvaru. Pēc 30 spēlētām minūtēm LU bija vadībā ar 68:47.

Ceturtā ceturtdaļa izvērtās par formalitāti. To labāk sāka viesi, bet LU ātri vien atguva iniciatīvu. Rezultāta starpība atkal kļuva lielāka par 20 punktiem. Ceturtdaļas vidū rezultāts bija teju graujošs (83:58). Ilgi nebija jāgaida, lai LU, esot uz viļņa, palielināt savu pārsvaru arī līdz 30 un vairāk punktiem. Spēles izskaņā nekas būtiski vairs nemainījās, mājiniekiem izcīnot graujošu uzvaru ar rezultātu 98:66.

LU labā 19 punktus guva Jānis Eiduks, bet attiecīgi 17 un 16 punkti Linardam Jaunzemam un Renāram Birkānam. "

OlyBet LBL, 4. februāris
Latvijas Universitāte - Valmiera/Ordo 98:66 (23:17, 14:22, 31:8, 30:19)
LU:
 Eiduks 19, Jaunzems 17 (8 ab), Birkāns 16, Šnipke 12, Rēķis 8, Žunda 6 (5 pb), Ozolinkevičs 5, Minajevs 4, Feikners 4, Lēmanis 3, Krūmiņš 2, Grigaļūns 2.

 

Sponsori: 

    

Atbalstītāji: