Sestdien, 3. oktobrī, atklājām Pafbet Igaunijas-Latvijas basketbola sezonu ar pirmo mājas spēli, kurā diemžēl neizdevās gūt uzvaru. Savā laukumā tikāmies ar ‘’Valmiera Glass/ViA’’ komandu un spēle noslēdzās ar rezultātu 70:85.

Baltizilām gaismām apžilbināti ne vien skatītāji, bet arī mūsu komandas spēlētāji. Apņēmības pilni, bungām dārdot, skatītāju ovāciju pavadībā laukumā ieradās mūsu komandas  lieliskie spēlētāji. Kaujiniecisko noskaņojumu vairoja spēlētāju foto attēli, kuros bija redzami viņu pirmie soļi sportā. No absolūta klusuma zālē līdz troksnim, kad grūti sadzirdēt spēles tiesnešu svilpi - tāda, sportiski pacilājoša atmosfēra valdīja zālē, Pafbet Igaunijas-Latvijas līgas pirmajā atklāšanas spēlē, Rīgā

Starta pieciniekā laukumā devās Anrijs Miška, Nikolajs Zotovs, Artis Arnītis, Arvīds Dambenieks un komandas kapteinis Kārlis Žunda.

Spēles rezultātu atklāja Kārlis Žunda iemetot skaistu trīspunktu metienu no Nikolaja Zotova piespēles. Spēlei ritot uz priekšu pirmos punktus guva Nikolajs Zotovs, iemetot divpunktu metienu (5:2). Arvīds Dambenieks spēles rezultātam pievienoja divus punktus. Mirkli vēlāk Valmieras komanda iemeta divpunktu metienu, taču to tā neatstāja Zotovs, kurš groza virzienā raidīja precīzu trīspunktu metienu. Spēles rezultātam vienu precīzu soda metienu pievienoja Artis Arnītis (11:7). Kad pirmajā ceturtdaļā bija atlikušas nepilnas četras minūtes, spēles tablo rādija neizšķirtu rezultātu 11:11. Trīs punktus izdevās gūt Albertam Putānam, kurš ar savu metienu izvirzīja LU komandu vadībā (14:13). Divus punktus pievienoja Reinis Jānis Avotiņš, pēc mirkļa arī iemetot trīspunktu metienu, kas radīja jau pārliecinošāku pārsvaru LU komandai (19:14). Ar trīs punktiem spēles pirmajā ceturtdaļā atzīmējās Pauls Gustavs Miglinieks. Ceturtdaļas turpinājumā Reinis Jānis Avotiņš grozā raidīja divus precīzus soda metienus. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 24:17.

Otro ceturtdaļu ar divpunktu metienu atklāja Anrijs Miška. Valmieras spēlētāji panāca izlīdzinājumu uz spēles tablo (26:26), kas lika mūsu komandas treneriem pieprasīt minūtes pārtraukumu. Minūtes pārtraukumā teiktais kārtīgi sapurināja mūsu komandas spēlētājus, jo komandas kapteinis atzīmējās laukumā ar precīzu divpunktu metienu no Norberta Strautiņa piespēles. Spēle kļuva aizvien sīvāka un valmierieši izvirzījās vadībā (28:34). Pēc vairākiem precīziem Valmieras komandas metieniem precīzu trīspunktu metienu guva Nikolajs Zotovs. Zotovs arī vēlāk pievienoja 2 precīzus soda metienus (33:43). Spēles turpinājumā pārsvaru turpināja gūt Valmieras komanda. Pēdējā otrās ceturtdaļas minūtē precīzu soda metienu pievienoja Nikolajs Zotovs, taču divpunktu metienu iemeta Arvīds Dambenieks. Puslaikā devāmies ar rezultātu 36:52.

Trešo ceturtdaļu ar 2 precīziem metieniem iesāka pretinieki. Anrijs Miška to tā nemaz nevēlējās atstāt un pievienoja 2 punktus. Arī komandas kapteinis vēlāk izcīnot bumbu zem groza, iemeta precīzu divpunktu metienu. Skaistu epizodi skatītājiem sagādāja Anrijs Miška, kurš no Kārļa Žundas spēles iedankoja un guva 2 punktus. Ar trīs punktiem spēles rezultātu bagātināja Pauls Gustavs Miglinieks (45:62). Spēlei ritot uz priekšu 2 punktus guva Kārlis Žunda, taču brīdi vēlāk 3 punktus pievienoja Nikolajs Zotovs. Pretinieku komanda turpināja gūt punktus, kas komandas galvenajam treneriem Guntim Endzelam lika sasaukt sapulci uz soliņa. Pēc sapulces, spēlei ritot, uz soda metiena līnija stājās Anrijs Miška, kurš grozā raidīja 2 precīzus soda metienus. Spēles trešā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu (52:67).

Ceturto ceturtdaļu iesāka pretinieku komanda, taču vēlāk ar 1 precīzu soda metienu atzīmējās Zotovs. Ar precīzu trejaci turpināja atzīmēties Pauls Gustavs Miglinieks (56:69). Zem groza kārtīgi bumbu izcīnīja Edvards Reinis Mežulis, kas ļāva Nikolajam Zotovam gūt 2 punktus. Spēles tablo joprojām nerādīja labvēlīgu rezultātu mūsu komandai, taču tas nelika padoties un cīnīties līdz galam. Skaists 2+1 gājiens izdevās Nikolajam Zotovam, kurš spēles rezultātam pievienoja trīs punktus (63:75). Mirkli vēlāk sodiņu iemeta Reinis Jānis Avotiņš. Katrs pa 2 punktiem iemeta Pauls Gustavs Miglinieks un Nikolajs Zotovs. Pēdējos rezultatīvo metienu mūsu komandas labā guva Anrijs Miška, kurš iemeta 2 punktus. Spēle noslēdzās ar rezultātu 70:85.

BK “Latvijas Universitāte”: N. Zotovs 24 (5 ab), P.G. Miglinieks 11, A. Miška 10 (6ab), K. Žunda 9 (6 ab, 7 rp), R.J. Avotiņš 8, A. Dambenieks 4, A. Putāns 3, A. Arnītis 1, G.K. Kampuss, N. Strautiņš, E. Avotiņš, E.R. Mežulis.

Nākamo spēli komanda aizvadīs Ventspilī, trešdien, 7. oktobrī, plkst.19.00 tiekoties ar BK “Ventspils”, taču savu līdzjutēju priekšā komanda spēlēs jau svētdien, 11. oktobrī, plkst.17.30, Elektrum OC pret BK “Liepāja”.