Latvijas Universitāte svētdien trešajā “Pafbet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijas spēlē atzina VEF Rīga pārākumu, taču turpinās cīņu par LBL bronzas godalgām.

Studenti šoreiz viesu lomā ar rezultātu 78:87 (23:22, 15:24, 26:21, 14:20) saspringtā spēlē tomēr zaudēja “VEF Rīga” basketbolistiem, piekāpjoties arī sērijā līdz trīs panākumiem ar 0-3.

Līdzīgi kā sērijas otrajā spēlē, jau mača ievadā “vefieši” izvirzījās vadībā, iekrājot sešu punktu pārsvaru (12:6), taču šoreiz LU spēja atspēlēties jau pirmajā ceturtdaļā, pirmo spēles nogriezni noslēdzot ar viena punkta pārsvaru (23:22).

Otrajā ceturtdaļā spēle ritēja līdzvērtīgi, tomēr pēdējās divarpus minūtēs laukuma saimniekiem izdevās desmit punktu izrāviens, kas ļāva “vefiešiem” doties puslaika pārtraukumā esot vadībā ar 46:38.

Sākoties trešajai ceturtdaļai, “VEF Rīga” spēja iekrāt pat desmit punktu pārsvaru, tomēr studenti kārtējo reizi atspēlējās un izšķirošo spēles ceturtdaļu sāka ar niecīgu trīs punktu deficītu. Noslēdzošajā spēles ceturksnī LU vairs neizdevās tik veiksmīga un nācās atzīt pretinieku pārākumu.

LU labā 14 punktus guva Pauls Miglinieks, kamēr Gustavs Kārlis Kampuss un Dāvids Vīksne izcēlās ar attiecīgi 11 un desmit gūtajiem punktiem. Ričards Vitoļskis, lai gan guva tikai četrus punktus, sakrāja desmit rezultatīvas piespēles.

“VEF Rīga” uzvaru kaldināja Kristers Zoriks ar 22 punktiem, kam Džeilens Railijs pievienoja 20 gūtos punktus.

Cīņā par bronzas godalgām LU stāsies pretī “Ogres” un “Ventspils” pusfināla sērijas zaudētājai.