LU rektors Indriķis Muižnieks un LBS prezidents Raimonds Vējonis, noslēdzot sadarbības līgumu. © Foto: Antra Sprēde, Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departaments

Jaunā Latvijas Basketbola savienības (LBS) ilgtermiņa sadarbība ar Latvijas Universitāti (LU), kas ietver arī topošās LU Akadēmiskā centra Sporta mājas izveidi, būtiski uzlabos studentu iespējas nodarboties ar sportu un palīdzēs LU basketbola komandām kļūt vēl stiprākām, pārliecināts LBS prezidents Raimonds Vējonis.

“LU aktīvā līdzdalība valsts basketbola dzīvē pārliecinoši apliecina studentu sporta lielo potenciālu. Ar īpašām stipendijām jauniešiem nodrošinātas iespējas studēt un vienlaikus attīstīt basketbola prasmes, radošas iniciatīvas spēļu rīkošanā, jaunas programmas sporta speciālistu izglītošanā un veiksmīgi starti starptautiskajās studentu sacensībās – šīs un vēl citas LU aktivitātes stiprina Latvijas basketbolu un vairo mūsu spēles popularitāti studentu vidū,” uzsver LBS prezidents Raimonds Vējonis.

Basketbolam LU ir senas tradīcijas un tas visos laikos ir bijis viens no populārākajiem sporta veidiem studentu vidū. Basketbola komanda ''Latvijas Universitāte'' ir viena no retajām sporta organizācijām Baltijā, kas basketbolistiem vienlaicīgi nodrošina iespēju iegūt augstāko izglītību, kā arī veic profesionālu darbu sporta jomā. BK “Latvijas Universitāte” arī pandēmijas laikā turpina spēlēt Pafbet Latvijas – Igaunijas basketbola līgā.

Starp pēdējo gadu augstākajiem sasniegumiem minama Latvijas studentu izlases izcīnītās bronzas medaļas Pasaules universiādē 2017. gadā, tās kodolu veidojot tieši LU basketbola sistēmas personālam un spēlētājiem, taču basketbola sistēmas galvenais darba rezultāta novērtējums ir vairāku spēlētāju (Žanis Peiners, Kristaps Dārgais, Mārcis Vītols un citi) nokļūšana augsta līmeņa profesionālajā basketbolā un pat iekļūšana nacionālajā izlasē.

“LU basketbolā ir senas tradīcijas, un mums tās pēdējo 10 gadu laikā izdevies turpināt un attīstīt. Sadarbībai ar LBS kļūstot ciešākai, redzam arvien jaunas formas un veidus, kā mijiedarboties un palīdzēt sasniegt kopīgus mērķus gan sporta, gan izglītības jomā,” atzīst LU Sporta centra direktors Uģis Bisenieks.

Jau vēstīts, ka LU noslēgusi sadarbību ar Latvijas Basketbola savienību, Latvijas Florbola savienību, Latvijas Volejbola federāciju, kā arī gaidāma sadarbības līguma parakstīšana ar Latvijas Futbola federāciju par vēlmi ilgtermiņā sadarboties daudzpusējā sporta nozares attīstībā, īpaši izceļot topošās Sporta mājas izveidi LU Akadēmiskajā centrā Torņkalnā.

Paredzēts, ka līdz ar LU Akadēmiskā centra attīstību, Torņakalnā atradīsies Sporta māja, kurā būs vairākas transformējamas zāles, kuras varēs piemērot dažādiem sporta veidiem. Plānots, ka multifunkcionālajā sporta kompleksā būs arī aerobikas zāles, deju zāle, sporta zāle, spēka zāle, sporta laboratorija, lielais un mazais baseins, masāžas, fizioterapijas un rehabilitācijas telpas, ģērbtuves, sauna, tiesnešu telpa, dopinga testu telpa, slavas zāle un koptelpas. Šis komplekss būs pieejams ne tikai LU saimei, tā infrastruktūru varēs izmantot arī pārējie pilsētas iedzīvotāji.

Dalīties